خرید شال میثاقیان برکنار نمی شود

مدیرعامل باشگاه استقلال اهواز تاکید کرد اکبر میثاقیان مورد حمایت مسئولان این باشگاه است و کماکان به فعالیت خود در جمع آبی‌پوشان اهوازی ادامه خواهد داد.

شهرام شفیع‌زاده در گفتگو با مهر، با بیان این مطلب افزود: شرایط نه چندان مساعد امروز تیم فوتبال استقلال اهواز در جدول رده‌بندی لیگ برتر برمی گردد به عملکرد بد ما پیش از آغاز مسابقات. ما در این برهه زمانی خوب عمل نکردیم. من به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال اهواز در انتخاب‌های خود مرتکب اشتباه شدم و امروز تاوان اشتباهات گذشته را می دهیم.

وی ادامه داد: هرچه هست باید امسال تیم را جمع و جور کرده و فصل را پشت سر بگذاریم، با پشت سرگذاشتن فصل جاری لیگ برتر برای فصل آینده برنامه خواهیم داشت.

مدیرعامل باشگاه استقلال اهواز خاطرنشان کرد: به عقیده من مشکل امروز تیم فوتبال استقلال اهواز میثاقیان نیست که بخواهیم با تعویض او به تیم سروسامان بدهیم. ما به جای برکناری میثاقیان از او و بازیکنان تیم استقلال اهواز حمایت می کنیم تا تیم به مسیر موفقیت بازگردد.

شفیع‌زاده در توجیه ناکامی های تیم فوتبال استقلال اهواز در دو بازی اخیر گفت: ما در دو هفته گذشته دو شکست خارج از خانه داشته‌ایم. با این وجود نباید فکر کنیم که همه چیز تمام شده است. یکی از شکست‌های ما مقابل تیم پیام مشهد بود که در بازی با پرسپولیس نشان داد، تیم کوچکی نیست. ما در مصاف با این تیم به اشتباهات خودمان باختیم.

وی با اشاره به اینکه تیم فوتبال استقلال اهواز روزبه روز بهتر از قبل می شود، افزود: یکی از مهمترین مشکلات تیم فوتبال استقلال اهواز این است که بازیکنان غیربومی که به تازگی به تیم ما آمده‌اند بی‌انگیزه عمل می کنند. باید آنها را توجیه کنیم که درچه تیمی بازی می کنند. باید آنها بفهمند که تماشاگر تیم فوتبال استقلال اهواز طاقت باخت ندارد.

مدیرعامل باشگاه استقلال اهواز خاطرنشان کرد: برای حل این مشکل از آقای میثاقیان خواستم به جای بازیکنان کم‌ انگیزه از نفرات امید و جوانان باشگاه استقلال اهواز استفاده کند. ایشان هم توصیه ما را پذیرفتند و در بازی مقابل پیام مشهد از بازیکنان امید استقلال اهواز استفاده کردند که یکی از آنها، مهدی دغاغله در این بازی گلزنی کرد. اعتقاد دارم تیم استقلال اهواز با تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه می تواند روند روبه رشدی را در پیش بگیرد.

شفیع زاده برای نمونه از محمد آقامحمدی به عنوان یکی از بازیکنان غیربومی استقلال اهواز یاد کرد که در بازیهای گذشته این تیم فراز و نشیب زیادی داشته است. وی در این باره افزود: آقامحمدی در دو بازی فوق العاده عمل می کند اما به ناگاه افت می کند. ما روی حمیدرضا رجبی نیز به عنوان یک مهره باتجربه وخوب حساب می کردیم اما نتوانسته تا به امروز انتظارات را برآورده کند.

وی از علی انصاریان به عنوان یک بازیکن متعصب و جنگنده در تیم فوتبال استقلال اهواز یاد کرد و گفت: انصاریان یکی از بهترین بازیکنان استقلال اهواز بوده است. او در بازی گذشته استقلال اهواز مصدوم شد و روی سرش چهار بخیه خورد. همه بازیکنان استقلال اهواز باید انصاریان و رضا جلالی ثابت را الگوی خود قرار دهند. ما در تیم خود بازیکنانی چون انصاریان، جلالی ثابت، ماهینی می خواهیم. انتظار داریم بازیکنان غیربومی که در این فصل به تیم ما اضافه شده‌اند نیز مانند آنها باتعصب و جنگنده بازی کنند.

مدیرعامل باشگاه استقلال اهواز با بیان اینکه شرایط تیم فوتبال این باشگاه در فصل جاری متفاوت با دیگر تیم‌های لیگ برتری است، افزود: پیش از آغاز مسابقات لیگ برتر 17 – 18 بازیکن از تیم استقلال اهواز جدا شدند و نفراتی جدید جای آنها را گرفتند. با این شرایطی بیراه نیست که بگویم شرایط ما با دیگر تیم‌های لیگ برتری متفاوت است. امروز حتی ضعیف‌ترین تیم لیگ هم به اندازه استقلال اهواز در ترکیبش تغییر و تحول ایجاد نشده است.

وی ادامه داد: در زمان نقل و انتقالات ما تلاش کردیم بازیکنان خود را حفظ کنیم اما باشگاههای دیگر با رقم های بالا آنها را جذب کردند. امروز بعضی از این بازیکنان در تیم‌های جدید خود یا روی نیمکت می نشینند یا حتی در فهرست 18 نفره جای نمی گیرند. در حالی که اگر در تیم استقلال اهواز می ماندند در فصل جاری جایگاهی مستحکم در ترکیب این تیم داشتند. متاسفانه برخی باشگاه‌های لیگ برتری با این اقدام خود هم به ما وهم به این بازیکنان جوان لطمه زدند.

شفیع‌زاده هدف باشگاه استقلال اهواز را سازندگی عنوان کرد و مدعی شد آبی پوشان اهوازی با شرایط نه چندان مساعد خود در فصل جاری به دنبال این هدف خواند بود.

وی در پاسخ به این سئوال که “آیا آحتمال می دهید تیم فوتبال استقلال اهواز با این روند به منطقه خطر جدول رده‌بندی لیگ برتر سقوط کند؟”، گفت: من از این بابت نگرانی ندارم. در جدول رده‌بندی لیگ برتر امتیازات تیم‌ها خیلی نزدیک است و تیم‌ها با دو پیروزی پی‌درپی تا میانه بالای جدول صعود می کنند. ما هم اگر در دو هفته گذشته مغلوب شدیم به این خاطر بوده که دو بازی سخت خارج از خانه داشتیم. مطمئنا در دیدارهای آینده که در اهواز برگزار خواهد شد امتیازات مورد نظرمان را جمع می کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال اهواز، تصریح کرد: به اکبر میثاقیان اعتقاد و اعتماد دارم و به او تاکید کرده ام که مورد حمایت مدیریت باشگاه است. با این حال در بعضی موارد با هم اتفاق نظر نداریم. بطور مثال من می گویم مربی بدنساز استخدام کنیم یا کادر فنی را تقویت کنیم اما او تاکید می کند که نیازی به این کارها نیست.

وی در خاتمه از تقویت تیم فوتبال استقلال با جذب دو بازیکن جدید در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید