خرید شال نشست شوراي مركزي اتحاديه‌ فوتبال

رييس سازمان ليگ گفت: چهار سهميه‌ي ايران در ليگ قهرمانان آسيا كاملا قطعي است.

به گزارش ايسنا، عزيز محمدي در جلسه‌ي اتحاديه‌ي باشگاه‌هاي فوتبال ايران افزود: تمام موارد خواسته شده از طرف AFC انجام شده است و با قطعي شدن حق پخش تلويزيوني چهار سهميه كاملا به ايران داده شده است، مگر اينكه در آينده اتفاق خاص ديگري بيفتد كه از دست ما خارج باشد.

وي ادامه داد: براي بدست آوردن اين چهار سهميه AFC از ما 10 آيتم را خواسته بود كه شامل سازماندهي مسابقات ليگ، استانداردهاي فني مسابقات، امتيازات باشگاه‌هاي فوتبال و تيم ملي، كيفيت استاديوم‌ها، كيفيت نظارت بر ليگ، مساله‌ي بازاريابي باشگاه‌ها و معيارهاي تجاري، رسانه‌ها و حضور تماشاچيان در ميادين فوتبال بود كه در ابتدا براي اين مسايل به ما 296 امتياز داده بودند كه بيشترين امتياز متعلق به بحث سازماندهي مسابقات ليگ بود و كمترين امتياز مربوط به معيارهاي تجاري و خصوصي‌سازي بود.

عزيزمحمدي تصريح كرد: پس از چندين بار بازرسي و نامه‌نگاري از طرف AFC، براي چند مرتبه اساسنامه‌ي سازمان ليگ و باشگاه‌ها اصلاح شد و مدارك خواسته شده طبق نظر AFC ارايه شد و تنها چيزي كه باقي مانده بود، مساله‌ي حق پخش تلويزيوني بود كه اين مساله هم ابلاغ و در دور جديد براساس اصلاحات صورت گرفته 336 امتياز به ايران داده شد. براساس اين امتياز، به ايران به اندازه‌ي يك سوم تيم‌هاي ليگش جواز حضور در جام باشگاه‌هاي آسيا داده شد كه معادل چهار تيم است.

وي تاكيد كرد: در چارت مسابقات ليگ قهرمانان باشگاه‌هاي آسيا چهار گروه در منطقه‌ي غرب و چهار گروه در منطقه‌ي شرق گروه‌بندي شده‌اند كه در گروه غرب كشورهاي ايران، عربستان و امارات در هر چهار گروه يك تيم دارند. از كشورهاي اردن، كويت، هند يك نماينده و يك نماينده هم از مسابقات AFCكاپ به جمع اين تيم‌ها اضافه خواهد شد كه اگر ما امتيازات لازم را نمي‌آورديم تيم‌هاي ما براي شركت در جام باشگاه‌هاي آسيا بايد در مسابقات AFC كاپ شركت مي‌كردند.

وي در بخش ديگري از صحبت‌هايش با اشاره به همكاري‌هاي سازمان ليگ با باشگاه‌هاي فوتبال كشور گفت: از زماني كه آمده‌ام سعي كرده‌ام با همه تعامل داشته باشم و موبايلم هميشه روشن بوده است.

عزيزمحمدي ادامه داد: در اين مدت اساسنامه‌ي سازمان ليگ اصلاح شده است و آيين‌نامه‌ي نقل و انتقالات بازيكنان هم اصلاح شد كه همه‌ي اين اصلاحات با نظر باشگاه‌ها بوده است.

رييس سازمان ليگ افزود: تهيه‌ي منشور اخلاقي ليگ و تعيين تقويم مسابقات تا نيم فصل اول انجام شد و قرعه‌كشي مسابقات هم سر موعد مقرر انجام شد و در برگزاري مسابقات ليگ تاكنون باشگاه‌ها كمك زيادي به ما كرده‌اند.

وي با اشاره‌ به توافقنامه‌ي 17 ماده‌اي سازمان ليگ و فدراسيون فوتبال كه در زمان رياست دادكان در فدراسيون فوتبال امضا شده بود، تصريح كرد: طبق صحبت‌هاي صورت گرفته مقرر شد كه همان توافقنامه با اندكي اصلاحات عملي و اجرايي شود.

**شصت و هفتمين جلسه‌ي شوراي مركزي اتحاديه‌ي فوتبال

شصت و هفتمين جلسه‌ي شوراي مركزي اتحاديه‌ي فوتبال به ميزباني باشگاه پيام خراسان رضوي صبح امروز در مشهد آغاز شد.

به گزارش ايسنا، در اين جلسه كه در هتل پرديسان مشهد برگزار مي‌شود، اعضاي اتحاديه‌ي فوتبال و مديران بعضي باشگاه‌هاي ليگ برتري حضور دارند.

در دستور جلسه اين نشست شش بند بررسي مي‌شود كه از ميان آنها مي‌توان به پيشنهاد افزودن دو بند به اساسنامه‌ي فوتبال در جهت تسهيل در امور اساسنامه‌ي فعلي، تفويض اختيار براي اصلاح اساسنامه به معاونت فني و حقوقي و برگزاري دوره‌ي مديريت پيشرفته با همكاري سازمان مديريت صنعتي در ايران اشاره كرد.

همچنين پيشنهاد تجليل از يك پيشكسوت در هر يك از جلسات شوراي مركزي، برگزاري جام ولايت با حضور تيم‌هاي دوم باشگاه‌هاي ليگ برتر و آزادگان و قهرمانان اميدهاي استان‌هاي كشور و برگزاري مسابقات فرهنگي پيش‌بيني سراسر كشور از ديگر دستورجلسات اين نشست است. اين نشست يك روزه امروز بعدازظهر در مشهد پايان مي‌يابد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید