خرید شال وزير نيرو: وضع آب کشور مناسب نيست

وزير نيرو گفت: با اختصاص تمام آب سدهاي مرتبط به درياچه اروميه، باز هم مشکل درياچه حل نمي‌شود.
سيد پرويز فتاح در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب اظهار کرد: با اختصاص آب سدهايي که بر رودخانه‌هاي استان‌هاي آذربايجان شرقي، غربي و کردستان زده شده، تنها حدود ششصد ميليون متر مکعب به آب درياچه افزوده مي‌شود، ولي درياچه اروميه براي بهبود وضعيت، حدود شش ميليارد متر مکعب آب نياز دارد.
وي ادامه داد: ما حاضريم دريچه همه سدها را باز کرده و به سمت درياچه اروميه هدايت کنيم.
وي در ادامه با اشاره به نقش استفاده بهينه آب در بخش کشاورزي در راستاي کاهش مشکلات درياچه اروميه تصريح کرد: حدود 90 درصد منابع آبي استان‌ها در بخش کشاورزي مصرف مي‌شود که با توجه ويژه به اين بخش و کاهش مصرف بي‌رويه، مي‌توان ميزان منابع آبي مورد استفاده براي احياي درياچه اروميه را افزايش داد.
فتاح آبياري قطره‌اي و تحت فشار در مزارع و باغات را يکي از راهكارهاي کاهش مصرف آب در کشور دانست و افزود: بايد با ترويج استفاده از روش‌هاي نوين، مصرف آب را در راستاي بهبود وضعيت آبي کشور کاهش داد.
وي همچنين با اشاره به نزديک شدن فصل سرما گفت: هم‌اكنون مهمترين دغدغه وزارت نيرو تأمين سوخت نيروگاه‌هاست و بايد در اين زمينه فکر اساسي کرد.
وي در ادامه با تأکيد بر اهميت بارندگي در سال جاري و سال‌هاي آتي در کشور گفت: وضع آب در کشور در حالت خوب و مناسبي نيست.
وي ادامه داد: با وجود بارش در نيمه شمالي در روزهاي گذشته، باز هم کشور از بي آبي رنج مي‌برد و نيمه جنوبي کشور باز هم در خشکسالي است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید