خرید شال احمدی نژاد:گذر از مرز 50 ميليارد دلار صادرات

رئيس جمهور با اشاره به موفقيت صادركنندگان در گذشتن از مرز بيش از 20 ميليارد دلار صادرات غير نفتي تاكيد كرد: بايد با همكاري و همياري در چند سال آتي جشن برابري صادرات و واردات در كشور برگزار شود.به گزارش فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهوري اسلامي كشورمان كه پيش ظهر امروز سه شنبه در مراسم روز ملي صادرات و در جمع صادر كنندگان نمونه سخن مي‌گفت، اظهار داشت: بايد به نقطه اي برسيم كه دولت به طور كامل خود را از تصدي گري منفك كند و امور به مردم سپرده شود تا مسير پيشرفت كشور شتاب بيشتري بگيرد.
وي با تاكيد بر اينكه دولت تمام همت خود را براي رفع موانع صادرات انجام مي‌دهد، بيان داشت: امروز با افتخار بيان مي‌كنيم كه با همراهي مردم و بخش خصوصي از مرز 20 ميليارد دلار صادرات عبور كرده‌ايم.
رئيس جمهور با بيان اينكه با همراهي و عزم راسخ همه بخش‌ها مي‌توانيم هدف برابري صادرات و واردات كشور را به زودي محقق كنيم، تصريح كرد: ظرفيت بسيار بالايي در اقتصاد كشور وجود دارد و مي‌توانيم ظرف چند سال آينده به مرز 50 ميليارد دلار صادرات برسيم و جشن برابري صادرات و واردات را برگزار كنيم.
وي با اشاره به اينكه دولت در صدد اجراي مطلوب قانون جوايز صادراتي مي‌باشد، گفت: از 31 مهر ماه هر صادراتي كه در گمرك انجام شود، صادر كنندگان مي‌توانند با ارائه اسناد به سازمان توسعه صادرات جوايز خود را در اسرع وقت دريافت كنند.
رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با ابراز تاسف از اينكه هنوز نتوانسته‌ايم در صادرات از ظرفيت‌هاي بخش كشاورزي به خوبي استفاده كنيم، تاكيد كرد: بايد براي صادرات كشاورزي كشور و رونق اين امر يك بسيج عمومي اعلام كنيم تا حضور قوي‌تري در مجامع بين المللي داشته باشيم.
وي با بيان اينكه صادرات غذا و محصولات كشاورزي هميشه جزء مهمترين بخش هاي صادراتي بوده است، اظهار داشت: كشاورزان و گندمكاران كشور بايد به سرعت خلاء گندم سال گذشته را كه از خشكسالي به وجود آمده بود را جبران كنند.رئيس جمهور همچنين خواستار توجه بيشتر به صادرات ميوه در كشور شد.
احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود در روز ملي صادرات اظهار داشت: دولت به سرعت در حال جمع كردن خود در عرصه عمليات اقتصاد است و قانون اصل 44 را در حال شتاب بخشيدن است.
وي با بيان اينكه دولت آمادگي دارد تا همه امور را به مردم واگذار كند و خود تنها يك پشتيبان و نظارت كننده باشد، تاكيد كرد: قصد داريم در بودجه سال آينده مبلغ يك و نيم ميليارد دلار كمك به بانك توسعه صادرات را به 5 ميليارد دلار براي حمايت از صادر كنندگان افزايش دهيم.
رئيس جمهور، نظام اقتصادي سرمايه داري را رو به افول و پايان خواند و افزود: ملت ايران به عنوان يك ملت با فرهنگ و آرماني بايد از اين حادثه درس آموزي داشته باشد و با شناخت موقعيت ماموريت خود را انجام دهد.
احمدي نژاد با اشاره به مشكلات و بحران مالي به وجود آمده در غرب تصريح كرد: حتي بودجه كلاني كه آنها براي حل اين بحران تنظيم كردند نمي‌تواند معضلات آنها را حل كند چرا كه آنها تبديل به بشكه پوسيده اي شده اند و اميدي به حل مشكلاتشان نيست.
رئيس جمهور در ابتداي مراسم از برخي از صادر كنندگان نمونه با اهداي لوح تقدير و تشكر كرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید