خرید شال بازگشت سوريان به ميدان

مدت نسبتاً زیادی از پایان رقابت های المپیک گذشته و تقریباً همه ماجراهای به وجود آمده در این تورنمنت بزرگ ورزش را فراموش کردند اما داستان یک نفر با بقیه متفاوت است.

به نوشته روزنامه سرمايه، حمید سوریان بعد از این مدت هنوز نتوانسته با حذفش از المپیک کنار بیاید. قهرمان جهان در کشتی فرنگی – که طی سه سال قبل در هر تورنمنتی که شرکت کرده بود، به مدال طلا رسیده بود – با هزار امید و آرزو به چین رفت تا در اولین حضورش در المپیک هم صاحب مدال طلا شود. با این همه او به رغم انتظار همگان از المپیک حذف شد تا با ناراحتی به ایران برگردد.

البته سوریان در گفت وگوهای دوستانه اش قبل از المپیک هم به مشکلاتی که برایش در اردو به وجود آمده بود، اشاره کرد. با این همه هیچ کس فکر نمی کرد سوریان نتواند در المپیک نتیجه بگیرد. خود او هم بعد از المپیک آنقدر ناراحت شده بود که خودش را در خانه حبس کرد و به هیچ کدام از تماس های تلفنی اش جواب نداد.

کار به جایی رسید که حتی دوستان نزدیک او هم خبری از قهرمان جهان نداشتند اما مصاحبه دیروز مربی سوریان با ایرنا دوباره همه را به یاد او انداخت. عبدالله زارع می گوید: «مسوولان کشتی نباید ستاره کشتی فرنگی را به این راحتی به حال خود رها کنند. بعد از بازی های المپیک، حمید به شدت از لحاظ روحی آسیب دید و تاکنون تنها پنج جلسه سر تمرین خود در شهر ری حاضر شده. مسوولان نباید او را طرد می کردند و حداقل سوریان باید به عنوان میهمان ویژه به مسابقه های کشتی فرنگی قهرمانی ایران در شیراز دعوت می شد.»

البته درخواست زارع در شرایط فعلی کمی عجیب است چرا که هنوز معلوم نیست کادر فنی تیم ملی فرنگی در پست هایشان باقی می مانند یا نه ضمن آنکه هر روز شایعات جدیدی در مورد تغییرات در فدراسیون کشتی مطرح می شود. به هر حال فعلاً هیچ کس جز مربی و خانواده حمید سوریان از اوضاع او خبری ندارند.

مرتضی برادر حمید می گوید: «او 10 روز است که تمریناتش را شروع کرده. اوضاع و احوالش نسبت به روزهای اولی که از چین برگشته بود، بهتر شده اما هنوز به طور کامل روی فرم نیامده.» خانواده سوریان همه با کشتی فرنگی آشنا هستند و طبیعتاً از آنها انتظار می رود در چنین شرایطی به حمید کمک کنند.

مرتضی سوریان ادامه می دهد: «با او صحبت کردیم که حالا حاضر شده حداقل سر تمرین برود. متاسفانه حمید احساس خجالت می کرد.» این احساس برای کشتی گیری که سه سال متوالی قهرمان جهان شده و تنها یک بار باخته، کمی عجیب است: «به نظر من هم حمید نباید با یک شکست این طور رفتار می کرد. به هر حال شکست هم بخشی از زندگی است.

مشکل حمید این بود که او همیشه طلا گرفته بود و اصلاً ظرفیت باخت را نداشت. اگر او در چند تورنمنت مدال نقره و برنز می گرفت، دیگر با شکست در المپیک اینچنین روحیه اش را از دست نمی داد.» حمید سوریان هر چند هنوز روی فرم نیامده اما شروع تمریناتش نشان می دهد دل او برای تشک کشتی تنگ شده. برادرش ادامه می دهد: «ان شاءالله همه چیز درست می شود و حمید دوباره به کشتی برمی گردد.» قهرمان جهان سرنوشت عجیبی داشت.

هنوز هیچ کس نمی داند در این مدت از طرف فدراسیون کشتی تماسی با او گرفته شد یا نه، هر چند پیشکسوتان کشتی بارها سراغ او را گرفتند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید