خرید شال شكایت ابراهیم یزدی از وزیر ارشاد

ابراهیم یزدی نویسنده كتاب «بازرگان، صادق با مردم، خالص با خدا» از محمدحسین صفارهرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به دلیل ندادن مجوز چاپ كتابش شكایت كرد.

به نوشته کارگزاران، به گفته محمدعلی دادخواه وكیل دكتر یزدی، بازپرس پرونده ضمن اینكه ابلاغ شكایت نویسنده كتاب را به وزارت ارشاد انجام داده بود، روز دوشنبه بیست‌ونهم مهرماه از دكتر یزدی دعوت كرد تا با حضور در بازپرسی توضیحات خود را ارائه كند.

از همین‌رو یزدی به همراه وكیل خود با حضور در دادسرای كاركنان دولت، دلیل شكایت از صفارهرندی را برای بازپرس شرح داد. محمدعلی دادخواه وكیل دكتر یزدی درخصوص علت شكایت موكلش از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت كه برابر ماده 570 قانون مجازات اسلامی هركس كه در موضع قدرت اجرایی باشد و به تحقق حقوق‌ مندرج در قانون اساسی عمل نكند، مجرم تلقی شده و باید به وسیله مراجع قضایی تعقیب شود.

دادخواه در ادامه گفت: «متاسفانه این‌بار هم وزارت ارشاد مثل دفعه قبل نه‌تنها اجازه چاپ كتاب دكتر یزدی را نداده است بلكه برخلاف اخلاق و عرف جامعه و حقوق شهروندی، حتی پاسخ نامه ارسالی را نیز نداده است كه ما ناچار شدیم مبادرت به تنظیم و ارسال اظهارنامه كنیم اما هنوز پاسخ اظهارنامه دادگستری داده نشده است.»

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید