خرید شال غیبت10روزه به تلافی پاسپورت مفقودشده

جدی‌ترین موضع‌گیری داریوش مصطفوی و افشین قطبی در خلال برگزاری كنفرانس مطبوعاتی پنج‌شنبه بعدازظهر باشگاه پرسپولیس به داستان غیبت طولانی‌مدت و غیرموجه ابراهیم توره در ایران و تمدید خودسرانه مدت تعطیلات این بازیكن در سنگال مربوط می‌شد.

به نوشته روزنامه كارگزاران، در روزی كه مدیرعامل و سرمربی اكثر حواشی و حرف و حدیث‌های پیرامون باشگاه را تكذیب كردند وقتی نوبت به طرح مسئله غیبت ابراهیم توره رسید هر دو نفر بدون مماشات و پرده‌پوشی اقدام مهاجم سنگالی را تقبیح كردند و از در نظر گرفته شدن جرایم و تنبیهات شدید برای او خبر دادند؛ آنچه كاملا با سیاست كدخدامنشانه داریوش مصطفوی در حل و لاپوشانی اختلافات در تضاد است و بر درگیری‌های حاد و جدی ابراهیم توره و باشگاه اشاره دارد. مسوولان و هواداران پرسپولیس انتظار داشتند مهاجم سنگالی مثل زمانی كه در پیكان بود گل‌های زیادی را برای آنها به ثمر برساند اما پس از سپری شدن 10 بازی او تنها دو بار موفق به گلزنی شده است.

ریشه وقوع اختلافات را می‌توان در همین ماجرا جست‌وجو كرد. پرسپولیسی‌ها معتقدند ابراهیم با جان و دل برای آنها بازی نمی‌كند و چنانچه چیزی باب‌میلش نباشد اعتراض خود را با نحوه بازی‌اش نشان می‌دهد. وقتی پس از برگزاری هفته پنجم، لیگ برتر به دلیل بازی‌های ملی حدود 15 روز تعطیل شد ابراهیم توره تقاضای مرخصی چندروزه و بازگشت به كشورش را مطرح كرد كه این موضوع مخالفت باشگاه را به دنبال داشت. آنها به بهانه برگزاری منظم تمرینات اجازه خروج از كشور به توره ندادند و اجابت مرخصی درخواستی او را به آینده موكول كردند. اصل داستان اما چیز دیگری بود. باشگاه پیكان زمانی كه ابراهیم توره را به‌عنوان بازیكن در اختیار داشت نسبت به پرداخت بدهی مالیاتی او اقدام نكرده و از سویی مسوولان باشگاه پرسپولیس هم پس از اطلاع از این موضوع مدعی شدند پرداخت بدهی مالیاتی سال‌ گذشته این بازیكن ربطی به آنها ندارد. در بحبوحه مجادلات دو باشگاه پاسپورت ابراهیم توره توسط اداره مالیات ضبط شد تا او نتواند از كشور خارج شود.

ابراهیم توره كه هیچ اطلاعی از این قضیه نداشت پیش از بازی با ابومسلم بار دیگر تقاضای مرخصی كرد و داریوش مصطفوی به او قول داد پس از مسابقه مشهد پاسپورت این بازیكن را برای گذراندن مرخصی سه‌روزه در سنگال تحویلش بدهد. مدیرعامل كه خوب می‌دانست پاسپورتی در كار نیست و توره اجازه خروج از كشور را ندارد پس از بازی با ابومسلم یك بلیت بازگشت به تهران به او داد و گفت: «پاسپورت شما دست مدیر برنامه‌هایت است.» توره به تهران آمد و زمانی كه از زبان مدیربرنامه‌هایش به اصل ماجرا پی برد بسیار عصبانی شد.

سرانجام این بازیكن با چك ضمانت 10 میلیونی مدیر برنامه‌هایش از كشور خارج شد و حالا به نظر می‌رسد قصد تلافی دروغ‌‌ها و بدقولی‌های مسوولان باشگاه را دارد. او در حالی كه برای سه‌شنبه هفته گذشته بلیت بازگشت داشت وانمود كرد اطلاعی از این موضوع نداشته و گمان می‌كرده می‌تواند تا چهارشنبه در سنگال بماند. توره در نهایت بعدازظهر دیروز پس از 10 روز و همزمان با بازی پرسپولیس و فولاد كه در غیاب او برگزار می‌شد به تهران بازگشت.

گفته می‌شود باشگاه قصد دارد بابت این غیبت غیرموجه 15 درصد از قرارداد توره كم كند اما مهاجم سنگالی پس از اطلاع از این موضوع، موضع شدیدتری اتخاذ كرده و خواهان فسخ كامل قرارداد شده است. توره به مدیربرنامه‌هایش گفته حاضر است 50 درصد قراردادش را دریافت نكند و در عوض دیگر تعهدی به باشگاه پرسپولیس نداشته باشد.

به‌نظر می‌رسد برای تماشای سكانس نهایی این قصه فعلا باید منتظر بمانیم. چه آنكه از یك سو ابراهیم توره بازیكنی نیست كه هرگونه تنبیه یا جریمه‌ای را بدون اعتراض بپذیرد و از سوی دیگر داریوش مصطفوی حاضر نیست به‌عنوان یك مدیر رسانه‌ای، یكی از ستاره‌هایش را به‌راحتی از دست بدهد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید