خرید شال قرائتي: خلوتي مساجد، نشانه ضعف متوليان

رئيس ستاد اقامه نماز کشور خلوتي مساجد را نشانه ضعف متوليان امور ديني و توجه آنها تنها به بخشي از دستورهاي ديني و غفلت از بخش ديگر دانست.
حجت الاسلام والمسلمين محسن قرائتي، نماينده ولي فقيه در نهضت سوادآموزي و رئيس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اينکه خلوتي مساجد به دليل اين است که ما متوليان امور ديني تنها به نصف دستورات قرآن عمل کرده‌ايم، گفت: براي جذب اقشار مختلف مردم به ويزه نسل جوان به مساجد و دين بايد ضمن توجه به اصول کار فرهنگي، اجراي کارهاي واجب و بر زمين مانده و پر مخاطب و ميليوني از نسل جوان طلاب و دانشجويان جوان و فرهيخته در اقامه نماز و تشکيل هيئت امناي مساجد بهره جست.
رئيس ستاد اقامه نماز کشور که در جمع مديران معاونان و روساي ادارات اوقاف و امور خيريه سراسر کشور سخن مي‌گفت، تصريح کرد: به نظر من بسياري از مساجدي که خلوت است پيشنماز آنها بسيار مسن و يا بيمار هستند، امام جماعت 80 ساله نمي‌تواند با جوان 16 ساله ارتباط برقرار کند بايد از جوانان طلبه و دانشجو براي اقامه نماز جماعت و امور اجرايي و تشکيل امنا مساجد استفاده کرد اين کار را بايد خود امامان جماعت انجام بدهند و از همه اقشار استفاده کنند.
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با اشاره ضرورت توجه به جذابيت در سخنراني‌ها اذعان داشت: منبري‌ها و سخنرانان بايد بتوانند با چهره متبسم و عبارات شيرين در مخاطبين خود ايجاد انبساط خاطر نمايند اين در حالي است که ما تنها گريه را گرفته ايم و خنده را رها کرده‌ايم.
وي ادامه داد: خود قرآن هم تاکيد مي‌کند مساجد بايد جذاب باشند. اذن‌گو، خوش لحن باشد و اذان به طور زنده و حلقومي پخش شود؛ چرا که بزرگاني چون آيت‌الله بهشتي، شهيد مطهري، آيت‌الله ميانجي و آيت‌الله گلپايگاني تا زنده بودند، خود در خانه اذان مي‌گفتند.
رئيس ستاد اقامه نماز موفقيت در امور فرهنگي و تبليغي را تابع رعايت يک سري از اصول دانست و خاطرنشان کرد: کار فرهنگي اصولي دارد که بايد آن را رعايت کرد توجه به کارهاي ضروري و واجب و انجام نشده، انجام کارهاي بزرگ و پرمخاطب و پرهيز از کارهاي خرد و جزئي، حذف قيود دست و پاگير و پرهيز از تجملات و توجه به اقشاري که در جامعه به آن‌ها کمتر توجه مي‌شود از جمله اين اصول است.
رئيس ستاد زکات کشور با اشاره به ضرورت احياي فرهنگ زکات در کشور گفت: سال گذشته 13 ميليارد تومان زکات جمع شد که به همت توجه و تلاش شما اميدواريم اين اصل ديني و قراني که فراموش شده در جامعه زنده شود.
بنا بر گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان اوقاف و امور خيريه حجت‌الاسلام قرائتي ضمن تجليل از همکاري‌هاي سازمان اوقاف و امور خيريه در ترويج فرهنگ قرآني و نشر فرهنگ مهدويت گفت: جا دارد از همکاري ادارات اوقاف خوزستان، اراک، مازندران و ديگر نقاط کشور که در اسکان مبلغان بنياد مهدويت و تشکيل دوره‌هاي آموزش با ما همکاري کرده‌اند قدرداني کنم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید