خرید شال محمد توكل:وقت تلف مي‌كنيم

برگزاري ليگ كشتي از نظر فني به سود تيم ملي نيسترئيس کميته‌ي پزشکي فدراسيون جهاني كشتي گفت: كشتي ايران جايگاه چندان خوبي در فدراسيون جهاني ندارد كه اين مساله ناشي از برگزاري كم مسابقات در كشور است.

دكتر محمد توكل در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به اين مطلب كه اشكالات فراواني دركشتي ايران وجود دارد، اظهار كرد: با توجه به تغيير قوانين كشتي به تعمق بيشتري درسيستم اين رشته ورزشي در كشور نيازمنديم.

وي افزود: فكر مي كنيم همه چيز را در كشتي مي دانيم ولي اين طور نيست و به آموزش بيشتر و برنامه ريزي عميق تري نياز داريم.

توكل با تاكيد بر اين مطلب كه كشتي ايران بايد از پايه ساخته شود گفت: اكثر كشتي گيران ما فنون خود را تا پايان انجام نمي‌دهند، به عنوان مثال از هر 10 زيرگيري تنها در يكي ممكن است حريف را خاك كنند.

عضو فيلا خاطرنشان كرد: اينها مسائلي است كه مربي بايد در هنگام آماده سازي كشتي گير يادآور شود تا انرژي او هدر نرود.

توكل يادآور شد: احتياج به تعمق و برنامه ريزي وسيع تر و كار كردن پايه اي داريم تا دوباره به جايگاه گذشته خود در كشتي برگرديم.

وي با تصريح اين مطلب كه كشتي ايران جايگاه خيلي خوبي در فدراسيون جهاني كشتي ندارد اين مساله را ناشي از برگزاري كم مسابقات در كشور دانست و به ايسنا گفت: قطعاً كشور هايي مانند گرجستان كه بيشتر با فدراسيون جهاني مرتبط هستند و مسابقات بيشتري برگزار مي كنند ارجحيت بيشتري نسبت به ايران دارند.

توكل تبليغات در كشتي را مساله اي بسيار حائز اهميت عنوان كرد و افزود: در كشتي ايران فقط تبليغات منفي وجود دارد كه متاسفانه ضرر زيادي به اين رشته در كشور وارد مي كند.

عضو فيلا با بيان اينكه برگزاري ليگ از عواملي است كه باعث مي شود اسم كشتي مطرح شود اظهار كرد: اين مسابقات از لحاظ فني خيلي به نفع تيم ملي نيست ولي مي تواند در آماده نگه داشتن جوانان موثر باشد.

توكل با بيان اينكه مسابقات انتخابي تيم ملي از كيفيت لازم برخوردار نيستند به ايسنا گفت: براي برگزاري اين مسابقات بايد تقويم جهاني را ديد و بر اساس آن برنامه ريزي كرد.

وي حضور شاهمرادف در ايران را مثبت ارزيابي كرد و افزود: روس ها در كشور خود تلاش بسيار زيادي انجام داده و خيلي بيشتر از ما كار مي كنند و قطعاً تبادل اطلاعات با آنها مي تواند براي كشتي ايران بسيار سودمند باشد.

توكل خاطرنشان كرد: عجله كنيم! در كشتي وقت تلف مي‌كنيم. نگذاريم وقت بيش از اين تلف شود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید