خرید شال باقري:كريمي تصميمي براي بازگشت ندارد

كريم باقري گفت: با فراموش كردن شكست برابر فولاد خوزستان و ابومسلم خراسان، در حال حاضر بدون هيچ‌‏گونه استرس و دغدغه‌‏اي به فكر كسب سه امتياز برابر برق شيراز هستيم.

كاپيتان تيم پرسپوليس در گفت و گو با ايلنا افزود: در حال حاضر بازيكنان ما از آمادگي خوبي برخوردار هستند ، با اين وجود معتقدم بازي سختي را برابر برق شيراز داريم. اميدوارم با توجه به شرايطي كه فعلا تيم پرسپوليس گرفتارش شده بتوانيم سه امتياز بازي اين هفته را كسب كنيم.

وي افزود: تيم پرسپوليس در ديدار مقابل برق شيراز فقط نياز به پيروزي دارد تا بتوانيم با اين پيروزي مجدداً‌ به روزهاي خوب گذشته برگرديم. در اين بين بازيكنان ما طي سه روز گذشته پس از باخت برابر فولاد خوزستان عزم خود را جزم كرده‌‏اند تا ديگر امتيازي را از دست ندهند و از عنوان قهرماني فصل گذشته خود دفاع كنند.

باقري اضافه كرد: مسلماً تيم برق شيراز بي‌‏دليل به صدر جدول نيامده و اين تيم با نتايجي كه كسب كرده نشان داده از مربي و بازيكنان خوبي بهره مي‌‏برد. به طور يقين بازي سختي را مقابل اين تيم خواهيم داشت و بازيكنان بايد خيلي تلاش كنند كه بتوانند برق شيراز را شكست دهند.

هافبك تيم پرسپوليس اضافه كرد:‌ شرايط مسابقات ليگ برتر اين فصل با فصل گذشته تفاوتهاي زيادي دارد و همانگونه كه مي بينيد از نحوه بازي تيم ها گرفته تا شرايط بازيكنان ، مربيان و مسابقات همه چيز با گذشته فرق كرده است. بنابراين، اينكه بخواهيم شرايط امروز پرسپوليس را با تيم فصل گذشته مقايسه كنيم كار اشتباهي است اما اينكه بخواهيم با دو باخت وضعيت تيم پرسپوليس را بحراني قلمداد كنيم صحيح نيست. چرا كه در هر دو مسابقه گذشته حق تيم ما باخت نبود و فرصت هاي بسياري را براي گلزني داشتيم كه از دست داديم.

وي در خصوص دلايل عدم نتيجه گيري تيم پرسپوليس در چند مسابقه گذشته گفت: مربيان و خود بازيكنان بايد به دنبال علت باخت ها باشندتا در نهايت با رفع نقاط ضعف تعداد گل هاي خورده را به حداقل برسانيم.

هافبك تيم پرسپوليس در پاسخ به اين سوال كه چرا بازيكنان بيش از حد معمول مصدوم مي شوند عنوان داشت: مصدوميت جزيي از فوتبال است، ساير تيم ها هم بازيكنان مصدوم بسياري دارند و وجود چنين شرايطي در هر تيم باشگاهي طبيعي است.

كريم باقري ادامه داد:‌ اگر مي خواهيم در ادامه مسابقات ليگ برتر همانند فصل گذشته به عنوان يك تيم مدعي مطرح باشيم بايد مانند يك تيم قهرمان درمسابقات ظاهر شويم و در غير اين صورت نمي توانيم به اين مهم دست پيدا كنيم.

وي افزود: در حال حاضر اصلي ترين دليل عدم نتيجه گيري تيم پرسپوليس اين است كه بازيكنان تمركز لازم را در حين برگزاري مسابقات ندارند، به طور قطع اگر بتوانيم حواسمان را بيشتر جمع كنيم و از پرداختن به حاشيه بپرهيزيم پتانسيل قهرماني را داريم و من به موفقيت دوباره اين تيم اميدوارم.

هافبك سابق تيم ملي كشورمان در خصوص ديدار تيم ملي برابر كره شمالي گفت: به نظرمن مهم كسب سه امتياز بود كه گرفتيم ولي در ارتباط با مسائل فني تيم ملي نيز كارشناسان بايد نظر بدهند.

وي افزود: همانطور كه قبل از بازي هم گفته بودم كره شمالي تيمي از پيش بازنده نيست و ديديم كه براي باختن به كشورمان نيامده بود.

باقري در خصوص وساطت براي بازگشت علي كريمي به اردوي تيم ملي گفت:‌ من تا آنجا كه بتوانم هركاري از دستم بربيايد انجام مي دهم و تا حالا يكي دو بار در همين ارتباط با علي كريمي صحبت كرده ام اما گويا فعلاً نظرش اين نيست كه به تيم ملي برگردد. با اين وجود شايد با صحبت بزرگ ترهاي فوتبال علي كريمي براي بازگشت به تيم ملي متقاعد شود. البته معتقدم گذشت زمان در حل اين مساله تاثيرگذار خواهد بود و نبايد خيلي در اين مورد عجله به خرج داد.

هافبك تيم پرسپوليس در خصوص بازگشت خودش به اردوي تيم ملي گفت:‌‏ در همين ارتباط صحبت هايي بين من و سرمربي تيم ملي انجام شد و من گفتم كه مشكل خاصي وجود ندارد و همواره بر اين باورم كه هر كدام از ما كه بتوانيم قدمي براي تيم ملي برداريم نبايد كوتاهي كنيم.

در حال حاضر هم سرمربي تيم ملي تشخيص داده كه من مي توانم براي تيم ملي موثر باشم و من هم با تمام وجود مي پذيرم. البته تا بازي بعدي تيم ملي زمان هست تا با ارزيابي تمامي شرايط انشاءالله بتوانم تصميم خوبي بگيرم.

اما از حالا زود است در اين مورداظهارنظر قطعي داشته باشم چرا كه ممكن است آنموقع از آمادگي مطلوب به دور باشم. من مي خواهم در اوج آمادگي به تيم ملي برگردم و تلاش مي كنم از هر نظر آماده باشم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید