خرید شال بسيج براي اخراج رانيري

بي ترديد حساس ترين مسابقه امشب ليگ قهرمانان ديدار يوونتوس و رئال مادريد خواهد بود؛ ديداري که دو طرف آن شرايط متفاوتي را در آن تجربه مي کنند. رئال با پيروزي شنبه شب و در دقيقه 95 شرايط فوق العاده خوبي دارد و از طرف ديگر چنين بردي نشان مي دهد رئال حتي يک لحظه هم پا پس نمي کشد و فقط به پيروز شدن فکر مي کند اما يوونتوس اصلاً شرايط خوبي ندارد.

يوونتوس با شکست مقابل ناپولي در شرايطي قرار گرفته که رسانه ها همگي از اخراج قريب الوقوع کلوديو رانيري سرمربي اين تيم مي گويند. گرچه خود او بعد از بازي شنبه شب مقابل خبرنگاران هرگونه وجود بحران در تيمش را رد کرد و گفت جايگاهش مثل سابق مستحکم است.

اين صحبت هاي رانيري با حمايت هاي ژان کلود بلان مدير فرانسوي يوونتوس هم همراه شده که مي خواهد نشان دهد همه چيز تحت کنترل است و تحت هيچ شرايطي قصد قطع همکاري با سرمربي سابق والنسيا را ندارد؛ «رانيري، ما يک بار به او اعتماد کرده ايم و هنوز هم آن اعتماد را داريم. الان دوران سختي را پشت سر مي گذاريم. هدف ما بازگشت به روند پيروزي است و اميدواريم اين اتفاق در سريع ترين زمان ممکن رخ دهد تا اعتماد به نفس مان برگردد.

ما مقابل ناپولي اشتباهاتي در خط دفاع داشتيم و مي دانيم بايد به سختي کار کنيم. در عين حال ما ليست مصدومان بلندبالايي هم داريم. گرچه اين بهانه خوبي نيست ولي به خاطرش هزينه سنگيني پرداخت کرده ايم.»

در ليست مصدومان بيانکونري نام هاي بزرگي ديده مي شود؛ نام هايي مثل بوفون، ترزگه، کامورانزي، لگرو تاليه و ياکوئينتا. يوونتوس به شدت تحت فشار انتقادات است. کارلو گارگانزه ستون نويس سايت «گل» اعتقاد دارد هواداران يوونتوس بايد در اين ديدار حساس اروپايي و در خانه خودشان رئال را تشويق کنند تا زمينه اخراج رانيري فراهم شود. «امشب همه بيانکونري بايد سفيدپوش شوند. اگر تا پيش از اين مشخص نبود، شکست دو بر يک برابر ناپولي ثابت کرد يووه در بحران قرار گرفته؛ نتيجه يي که باعث سقوط آنها تا رده چهاردهم سري A و اختلاف هفت امتيازي اين تيم با صدر جدول شد. يوونتوس در پنج بازي آخرش پيروز شده که در دو بازي اش هم شکست خورده است. اگر بانوي پير مقابل رئال هم شکست بخورد گزينه ديگري جز اخراج رانيري وجود نخواهد داشت. بنابراين هيچ کس نبايد شکي به خود راه دهد تا از هوادار يوونتوس در بازي امشب تبديل به هوادار رئال شود تا رانيري اخراج شود.واقعيت خيلي ساده است. بارها گفته ام که رانيري به درد يووه نمي خورد. او مقابل رئال چند تعويض وحشتناک انجام داد. در حالي که بازي يک- يک بود دل پيه رو يکي از مهاجمانش را بيرون کشيد و به جاي او پائولو دچليه مدافع را به زمين فرستاد.»

اين نکته آخر و انتقاد از تعويض ها مهم ترين انتقاد از رانيري بعد از شکست برابر ناپولي بود. گرچه رانيري در توجيه اين حرکتش گفت؛ «تعويض دل پيه رو دو دليل داشت؛ يکي اينکه مي خواستم او را براي بازي مقابل رئال حفظ کنم و دوم اينکه دو هافبک مياني ام مشکل فيزيکي داشتند. نتيجه نگرفتن بازيکنان را هم آزار مي دهد اما به همه شان گفته ام اين توانايي را دارند تا اوضاع را رو به راه کنند.»

اما شايد حاشيه يي ترين اتفاق امشب بازگشت فابيو کاناوارو به شهر تورين باشد. هواداران يوونتوس بعد از داستان کالچوپولي در سال 2006 انتظار داشتند کاپيتان تيم ملي ايتاليا در کنار بازيکنان ديگري چون ندود و دل پيه رو بماند و يووه را در سري B همراهي کند اما کاناوارو راه مادريد را در پيش گرفت و حالا قرار است براي اولين بار در ليگ قهرمانان به ميدان رود.

کاناوارو در اين باره به روزنامه توريني «توتواسپرت» گفت؛ «من انتظار همان برخوردي را دارم که همواره با بازيکنان سابق يوونتوس مي شود. انتظار دارم مرا هو کنند يا به من فحش دهند. اگر اين اتفاق بيفتد من هم دو سال عالي فوتبالم در يوونتوس را فراموش نخواهم کرد؛ دو سالي که بهترين سال هاي فوتبالي ام بودند.»

رئال ديارا و گوتي را به دليل مصدوميت در اختيار ندارد اما اين دليلي نمي شود تا احتمال شکست يووه را ناديده بگيريم؛ نکته يي که گارگانزه از آن مي ترسد؛ «بدترين اتفاق ممکن اين است که يوونتوس، رئال را شکست دهد. آن وقت رانيري کمي بيشتر به کارش ادامه خواهد داد.»

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید