خرید شال خطيبي: ديگر به تيم‌ملي نمي‌آيم

انتقادات زيادي پس از بازي كره‌شمالي از مهاجمان تيم‌ملي شد كه رسول خطيبي هدف اصلي اين انتقادات بود و بيشتر كارشناسان و اهالي فوتبال اعتقاد داشتند رسول خطيبي، مهاجم گلزني نيست كه در تيم‌ملي مورد استفاده كادرفني قرار گيرد.

به نوشته روزنامه همشهري، خطيبي اما با بيان ادله‌هايي در گفت‌وگو با همشهري از خودش دفاع مي‌كند و حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد:‌ «معمولاً هيچ زماني براي تيم‌ملي ثابت بازي نمي‌كردم اما اكنون كه در يك بازي به عنوان بازيكن ثابت از من استفاده شد و گل نزدم برخي‌ها شديداً از من انتقاد مي‌كنند. »

با وجود برد، انتقادهاي زيادي از تيم‌‌ملي ايران برابر كره‌شمالي انجام شد.
براي به دست‌آوردن 3 امتياز در ديدار با كره‌شمالي واقعاً تلاش كرديم و با 2 گل هم به پيروزي رسيديم. بعد از گل‌ها طبيعي بود كه حريف برروي دروازه ما فشار بياورد و حتي به گل هم برسد. به نظر من بعد از برد نبايد بي‌رحمانه از تيم‌ملي انتقاد شود چون ما برديم و به هدف اصلي خودمان نيز رسيديم.

قبول داري كه تا حدودي با بخت و اقبال برابر كره‌شمالي به پيروزي رسيديم؟
مهدي رحمتي يك روز استثنايي را پشت‌سرگذاشت اما قبول كنيد كه كره‌شمالي نيز تنها براي گل‌نخوردن به مصاف تيم ما نيامده بود. قبول ندارم كه برابر كره‌شمالي تنها با شانس پيروز شديم. تيم ما با برنامه كره را شكست داد و حقش هم تنها پيروزي بود كه خوشبختانه به اين هدف رسيد.

اما پس از بازي مطبوعات و رسانه‌ها به‌شدت از تو انتقاد كردند.
براي مردم و فوتبالدوستان و كساني كه نقد منصفانه مي‌كنند احترام خاصي قائلم اما اعتقاد دارم برخي‌ها در مورد من مغرضانه عمل مي‌كنند و حرف‌هاي آنان نيز براي من مهم نيست.

بسياري معتقدند رسول خطيبي نبايد پيراهن شماره 10 را بپوشد.
مگر من گفتم كه پيراهن شماره 10 را به من بدهند. باور كنيد براي من شماره پيراهن مهم نيست و من حاضرم براي تيم‌ملي كشورم با شماره‌هاي 40 و 70 نيز بازي كنم.

واقعاً قبول نداري در ديدار با كره خوب نبودي؟
شما آمار بگيريد و ببينيد در ديدار با كره‌شمالي كدام بازيكن بيشتر از همه دويد. باور كنيد اگر بيشتر از همه ندويده باشم جزو بهترين‌ها به لحاظ دوندگي و فشار روي دفاع حريف بودم.

اما فقط دوندگي توقع فوتبالدوستان از تو نيست و به‌عنوان يك مهاجم، همه از تو گل مي‌خواهند.
توقعات را قبول دارم اما شما به اين موضوع بپردازيد كه در اين 10 سالي كه به تيم‌ملي دعوت مي‌شدم در چند بازي ثابت بودم. من در بيشتر بازي‌هاي تيم‌ملي فقط چند دقيقه بازي كردم و معمولاً بازيكن ثابت نبودم.

اما همين بازي‌هاي اندك مانند ديدار با كره‌شمالي نيز براي اثبات توانايي‌ات مي‌توانست كافي باشد؟
هدف من از حضور در تيم‌ملي فقط گل‌زدن نيست. باور كنيد دنبال توجيه نيستم اما براي من مهم نيست كه چه بازيكني گل بزند. در تيم‌ملي تنها به فكر خودم نيستم و هر بازيكني كه گل بزند از آن استقبال مي‌كنم و تنها به دنبال اين نيستم كه با گل زدن خودم، براي بازي بعدي هم براي تيم‌ملي، به عنوان يك بازيكن ثابت بازي كنم. فكر مي‌كنم يكي از دلايلي كه برخي‌ها به من انتقاد مي‌كنند به اين موضوع برمي‌گردد كه من به پرسپوليس و استقلال گل زدم و بعضي‌ها از اين موضوع ناراحتند.

اما به‌عنوان يك بازيكن حرفه‌اي اگر گل نزني به تيم‌ملي دعوت نمي‌شوي.
براي من منافع تيم‌ملي مهم است و اگر روزي احساس كنم كه مردم دوست ندارند در تيم‌ملي باشم، و با اجازه كادرفني به تيم‌ملي نمي‌آيم و براي تيم‌ملي كشورم آرزوي موفقيت مي‌كنم.

قبول داري كه با گلزني مشكلات تو حل مي‌شود؟
مطمئن باشيد اگر در دو، سه بازي كادرفني به من اعتماد كند و مرا به عنوان بازيكن ثابت به زمين بفرستد حتماً در گلزني موفق عمل خواهم كرد و در اين موضوع و تحقق آن شك نداشته باشيد.

وضعيت الظفره در ليگ چگونه است؟
تيم خوبي را در اختيار داريم و بازي اخير با النصر، برايمان فوق‌العاده مهم است و به خوبي به اين نكته واقفيم كه بايد ببريم تا 7 امتيازي شويم.

النصر شرايط خوبي در ليگ امارات ندارد.
لوكا و 3 بازيكن ايراني شخصيت جديدي به النصر داده‌اند و برخلاف نظر برخي‌ها بايد بگويم النصر تيم خوبي است و مطمئناً مقابل اين تيم، بازي راحتي را در پيش رو نداريم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید