خرید شال نظرسنجي: راي دو سوم يهوديان آمريكا به اوباما

نظرسنجي دانشگاه نيويورك نشان داد يهوديان آمريكا، باراك اوباما، نامزد دمكرات انتخابات رياست‌جمهوري را به جان مك‌كين،‌ نامزد جمهوريخواه ترجيح مي‌دهند.
به گزارش فارس به نقل از روزنامه «هاآرتص»، اين نظرسنجي كه در آن نظرات سه هزار نفر گرفته شده و نيمي از آنها يهودي بودند، مشخص شد يهوديان به عنوان يك گروه اقليت از اوباما حمايت مي‌كنند و اين آمار 30 درصد بيش از ديگر رأي‌دهندگان سفيدپوست است.
از ميان يهودياني كه در اين نظرسنجي گفتند اسرائيل براي آنها بسيار اهميت دارد، 63 درصد اعلام كردند به اوباما رأي مي‌دهند. اما اين آمار در ميان يهوديان ارتدوكس برعكس است و بنا بر اين نظرسنجي، مك‌كين مي‌تواند روي حمايت 75 درصد آنها حساب كند.
نتيجه تازه‌ترين نظرسنجي صورت گرفته در آمريكا از سقوط محبوبيت «جان مك‌كين» نامزد جمهوريخواه انتخابات رياست جمهوري آمريكا و اختلاف 10 امتيازي وي با «باراك اوباما»، رقيب دمكرات وي حكايت دارد.
تازه‌ترين نظرسنجي‌ها در «واشنگتن‌پست» و شبكه خبري «ABC» نشان مي‌دهد كه باراك اوباما، سناتور دمكرات ايالت «ايلينويز» فاصله زيادي تا جان مك‌كين، سناتور جمهوريخواه ايالت آريزونا يافته و مك‌كين در بسياري از موضوعات و همچنين ويژگي‌‌هاي فردي نيز قافيه را به اوباما باخته است.
بنا بر اين نظرسنجي، اوباما با به دست آوردن 53 درصد آرا، اختلاف فاحشي با مك‌كين دارد كه 43 درصد از آراي رأي‌دهندگان احتمالي را از آن خود كرده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید