خرید شال کشف ذخایر 10 تنی طلا در غرب ایران

مدیر اکتشافات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، از کشف ذخایر ده تنی طلا در غرب کشور خبر داد.
به گزارش واحد مرکزی خبر، بهروز برنا با بیان این که این ذخایر در سه محدوده در سقز و پیرانشهر در استان آذربايجان غربي کشف شده، افزود: برای دريافت گواهی کشف این ذخایر، اقدامات لازم انجام شده است.
وی همچنین از اکتشاف ذخایر طلا در منطقه «هیرد» در استان خراسان جنوبی و منطقه «بزمان» در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: میزان ذخیره قطعی این مناطق، هنوز به طور دقیق مشخص نشده است.
برنا بودجه اکتشافی امسال سازمان زمین‌شناسی را پنج و نیم میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: امسال نخستین بار دو ذخیره برای استحصال کانی‌های گوناگون از شورابه‌های دریایی در سواحل چابهار کشف شده و حوضچه‌هایی برای فرآوری و کانه‌آرایی مواد معدنی آنها در این منطقه در حال احداث است.
وی همچنین از اکتشاف نیم میلیون تن ذخایر پُتاس در هرمزگان خبر داد و افزود: امسال خوشبختانه در زمینه اکتشاف ذخایر پُتاس، ‌طلا، املاح منیزیم، مصالح ساختمانی ‌و سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی به نتایج خوبی رسیده‌ایم.
مدیر اکتشافات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور با بیان این‌که 75 درصد طرح‌های سازمان زمین‌شناسی را مشاوران و پیمانکاران بخش خصوصی اجــــــرا می‌کنند، گفت: ‌از سال گذشته، حدود 160 طرح اکتشافی در کشور تعریف شده است که 120 طرح را بخش خصوصی انجام می‌دهد.
وی گفت: در قالب طرحی اکتشافی با نام «طرح تلفیق» که در سازمان زمین‌شناسی تعریف شده، کل کشور در بيست منطقه اکتشافی بخش شده است و با شناسایی مناطق اولویت‌دار در زمینه ذخایر معدنی در حال پیگیری طرح‌های اکتشافی در این مناطق هستیم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید