خرید شال ‌دعوت از مرتضوي در مورد سايت عدالت‌خانه

معاون سياسي بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم پزشكي تهران، اظهار كرد: بسيج دانشجويي اين دانشگاه در نامه‌اي از قاضي مرتضوي دادستان دعوت كرد تا با حضور در اين دانشگاه در رابطه با حكم صادر شده در مورد مديرمسوول سايت عدالت‌خانه به ارايه‌ي توضيحاتي بپردازد.

اسحاق رياحي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، گفت: امير تفرشي مدير سايت عدالتخانه به شش ماه حبس و شلاق محكوم شده است كه اين محكوميت به دليل انتشار نقل قول‌هايي از رييس جمهور و وزير اطلاعات از برخي از خبرگزاري‌ها راجع به موسويان بوده است. از آنجا كه ايشان دانشجوي روابط بين‌الملل دانشگاه علامه طباطبايي است و به عنوان يك دانشجو فعاليت مي‌كند حكم ايشان التهابات فراواني را در دانشگاه‌ها ايجاد كرده است.

اين فعال دانشجويي با بيان اين عقيده كه در حالي كه هنوز سرنوشت پرونده‌ي موسويان براي ما و افكار عمومي روشن نيست، صدور چنين احكامي را يك بدعت در قوه‌ي قضاييه خواند و گفت: سال گذشته نيز شاهد بوديم كه بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم پزشكي تهران به دليل انتشار مطالبي راجع به پرونده‌ا‌ي مسئله‌دار كه با هدف عدالتخواهي در نشريه‌ به چاپ رسيد متهم و به دادگاه كشانده شد. از اينرو برخوردهاي اينچنيني يك بدعتي است كه انگار قوه‌ي قضاييه قصد دارد اينچنين با دانشجويان عدالت‌طلب رفتار كند اما دانشجويان اين رفتارها را نخواهند پذيرفت.

وي با اعتقاد بر اين كه رفتارهاي قوه قضاييه به فضاي عدالتخواهي جنبش دانشجويي ضربه مي‌زند و اينگونه رفتارها با بيانات مقام معظم رهبري در تناقض است، گفت: ايشان در ديدار با دانشجويان راجع به عدم مصلحت‌انديشي و صراحت و عدالت‌طلبي تاكيد داشتند و در ديدار با تشكل‌هاي دانشجويي فرمودند كه اين اشكال به محيط دانشجويي وارد است كه دانشجويان بر اساس مصلحت خيالي حرف مي‌زنند كه بهتر است صريح حرف‌هايشان را بيان كنند.

معاون سياسي بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم پزشكي تهران، ادامه داد: بر اساس اين فرموده‌هاي رهبر معظم انقلاب بسيج دانشجويي اين دانشگاه در جهت آگاه‌سازي دانشجويان و روشنگري فضاي دانشگاه و همچنين مطالبه از مسوولان نظام در يك فضاي شفاف و روشن از قاضي مرتضوي دعوت به عمل آورده تا با حضور در دانشگاه به سوالات دانشجويان پاسخ دهد؛ از اينرو ما با كمال ميل از حضور ايشان استقبال كرده و اميدواريم در دانشگاه حضور يابند.

رياحي در ادامه، گفت: اميدواريم با حضور دادستان تهران فضاي شفاف و آرام‌تري برقرار و ابهامات موجود برطرف شود؛ چرا كه در صورت بي‌اعتنايي به اينگونه قضايا و عدم حضور و پاسخگويي طبيعتا دانشجويان و تشكل‌هاي دانشجويي وظيفه‌ي خود دانسته كه اين مطالبه را به هر قيمتي ادامه دهند و از طرق مختلف در جهت عدالت‌طلبي اين موضوع را پيگيري كنند.

اين فعال دانشجويي در پايان اظهار كرد: از همه‌ي رسانه‌ها دعوت مي‌كنيم كه در صورت حضور قاضي مرتضوي در اين جلسه حضور يافته تا بتوانند افكار عمومي را در اين قضايا آگاه كنند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید