خرید شال احمدي‌نژاد: افتتاح 10 فاز پارس‏جنوبي تا پايان سال

رئيس جمهور پس از افتتاح فازهاي شش، هفت و هشت پارس جنوبي گفت: بهره‌برداري از 10 فاز پارس جنوبي تا پايان سال جاري كار بسيار بزرگي است كه صورت خواهد گرفت.

به گزارش فارس محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور اسلامي كشورمان كه در مراسم بهره‌برداري از فازهاي شش، هفت و هشت پارس جنوبي سخن مي‌گفت با تاكيد بر اينكه بهره‌برداري از اين فازها يك گام بلند ديگر در ساختن ايران اسلامي مي‌باشد اظهار داشت: همت بلند متخصصان و كساني كه در ساخت اين پروژه بزرگ سهيم بودند به مراتب بيشتر از سرمايه مادي مي‌باشد.
وي با بيان اينكه شايد به تعبيري افتتاح اين پروژه‌ها پاسخي است به دشمنان و آنهايي كه تصور مي‌كردند با محدوديت و محروميت مي‌تواند حركت يك ملت بزرگ را كند، كنند تصريح كرد: امروز به رغم ميل دشمنان، ايران اسلامي در بخش‌هاي مختلف و گوناگون به سرعت در حال پيشرفت مي‌باشد.
رئيس جمهور با تقدير و تشكر از تمام كساني كه با تلاش موجب بهره‌برداري از اين فازهاي شده‌اند، بيان داشت: اين افتتاح را صميمانه به ملت بزرگ ايران تبريك عرض مي‌كنم.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه در بهره‌برداري از سرمايه عظيم گاز شايد ما در گام‌هاي اوليه باشيم اظهار داشت: بهره‌برداري از 10 فاز پارس جنوبي تا پايان سال جاري كار بسيار بزرگي است كه صورت خواهد گرفت.
وي با بيان اينكه تا رسيدن به نقطه‌اي كه همه نيازهاي پروژه‌اي به دست توانمند متخصصان ايراني تامين شود، فاصله زياد است، بيان داشت: متخصصان ايراني با انجام 56 درصد از امور فازهاي شش، هفت و هشت باعث افتخار شدند.
احمدي‌نژاد با تاكيد بر اينكه ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي اين سرزمين بسيار بالاتر از حد تصور است، گفت: بايد براي استفاده از اين ظرفيت‌ها برنامه‌ريزي شود چرا كه حركت سازندگي در بخش‌هاي نفت،‌ گاز و پتروشيمي سريع، سازنده و افتخار‌آميز است.
رئيس جمهور با ابراز اميدواري از اينكه در آينده نه چندان دور شاهد آن باشيم كه تمام امور اجرايي نفت، گاز و پتروشيمي و با استفاده از ظرفيت جهاني در دست متخصصان داخلي باشد بيان داشت: متخصصان توانسته‌اند فازهاي 9 و 10 را به خوبي جلو ببرند و اميدواريم با طراحي‌هاي نو و نوآوري‌ها فازهاي 9 و 10 هر چه زودتر به بهره‌برداري برسد.

رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه دولت به لحاظ مالي پشتيباني كامل خود را براي احداث فازهاي بعدي انجام مي‌دهد، بيان داشت: ما عطاي منابع مالي بدخواهان را به لقاي آن بخشيديم.
احمدي‌نژاد خطاب به متخصصان و كارگردان پروژه‌هاي پارس جنوبي گفت: خود را براي بهره‌برداري از همه فازهاي بعدي آماده كنيد چرا كه ايران به لحاظ منابع مالي قوي است و دولت پشتيباني كاملي را انجام خواهد داد.
رئيس جمهور همچنين با تقدير و تشكر از كارگران مجموعه پارس جنوبي و مردم اين منطقه آنها را سرمايه‌هاي عظيم خواند و ابراز اميدواري نمود كه در سفرهاي بعدي به منطقه عسلويه براي افتتاح فازهاي 9 و 10 بتواند با كارگران و مردم و برنامه‌هايي كه براي آنها تدارك ديده شده است وقت گذاشته شود.

رئيس جمهور بعد از ظهر امروز فازهاي شش، هفت و هشت منطقه پارس جنوبي را افتتاح نمود و از بخش‌هاي مختلف آن نيز بازديد كرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید