خرید شال امان از این ورزش نتیجه گرا

فوتبال شاید بیش از هر ورزش دیگری در ایران نتیجه گرا باشد، همه ما علاقه مندان فوتبال بازی های تیم های ملی نوجوانان در مسابقات قهرمانی آسیا و مسابقات تیم ملی فوتسال در مسابقات جام جهانی را دنبال می کردیم و از پیروزی های این تیم ها لذت برده ایم و علیدوستی و حسین شمس سرمربی های این دو تیم را ستایش می کنیم، اما آیا مربی های قبلی این دو تیم را در ذهن داریم؟

به نوشته روزنامه سرمايه، قطعاً آنها زحمات بسیاری برای تیم های خود کشیده بودند ولی حالا آنها فراموش شده هستند. اگر تیم حسین شمس هم در مرحله مقدماتی، به صرف فقط یک نتیجه بد یا یک غفلت حذف می شد، یا اگر تیم ملی نوجوانان در اثر یک حادثه یک بازی خود را از دست می داد و حذف می شد، حالا آیا این دو مرد این طور ستایش می شدند؟ و آیا بسیار سریع در مورد تمدید قرارداد و ادامه همکاری با آنها تصمیم گیری می شد؟

حسین شمس سرمربی تیم ملی فوتسال قبل از سفر به برزیل گفته بود که پس از این مسابقات به دلیل بی مهری ها نسبت به فوتسال استعفا خواهد داد، اما درخشش تیم او در مسابقات حالا او را به یک فاتح بدل کرده که شرایط اش مورد پذیرش قرار می گیرد و تمام خواسته هایش اجابت می شود.

روز گذشته بود که از سوی مسوولان فدراسیون فوتبال اعلام شد هر دو کادر فنی تیم های موفق نوجوانان و فوتسال به کار خود ادامه می دهند و با آنها قراردادهای طولانی مدت در نظر گرفته می شود. در حالی که در فوتبال ایران قراردادها، حتی قراردادهای ملی معمولاً به صورت یک یا دو ساله منعقد می شود روز گذشته مسوولان فوتسال ایران اعلام کردند حسین شمس و علیدوستی احتمالاً چهار سال در سمت خود باقی خواهند ماند.

روز گذشته محمد علی آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی در مراسم استقبال از ملی پوشان نوجوان در مورد عملکرد کادر فنی این تیم گفت: «بسیار خوشحالم که مربیان این تیم همه ایرانی بودند و این افتخار را آنها برای ایران ثبت کردند. مطمئناً بحث عمده موفقیت این تیم حاصل تلاش این مربیان است که بسیار دلسوزانه و با تمام وجود برای موفقیت این تیم تلاش کردند. گروه مربیان و بازیکنان این تیم عملکرد بسیار موفقی داشتند و قطعاً آنها به طور کامل مورد حمایت ما قرارداشته و خواهند داشت.»

در همین حال نایب رئیس فدراسیون هم خبر داد فدراسیون از علیدوستی برنامه چهار ساله خواسته است. مهدی تاج در مصاحبه با فارس گفت: «بعد از مسابقات قهرمانی آسیا از سرمربی تیم نوجوانان برنامه چهار ساله خواستیم. ما رضایت صددرصد از این کادر داریم و امیدواریم این تیم در جام جهانی نتایج خوبی بگیرد.»

حرف های تاج به آن معناست که علیدوستی احتمالاً تا چهار سال بعد در کنار این تیم خواهد ماند اما اگر تیم ملی نوجوانان در جام جهانی خوب نتیجه نگیرد باز هم علیدوستی از این میزان حمایت برخوردار خواهد شد؟

در همین حال روز گذشته اعلام شد حسین شمس هم قراردادی چهار ساله با فدراسیون فوتبال منعقد کرده است. در جلسه مهدی تاج با حسین شمس پیشنهاد تمدید قرارداد سرمربی تیم ملی فوتسال به مدت چهار سال به او ارائه شد و شمس که بیش از حضور تیمش در برزیل از «عدم حمایت فدراسیون فوتبال» انتقاد کرده بود با تغییر چرخش عملکرد مدیران سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال موافقت خود برای تمدید قرارداد خود به مدت چهار سال را اعلام کرد و حالا قرار است تا چند روز آینده قرارداد جدیدی بین فدراسیون فوتبال و حسین شمس منعقد شود.

در مورد این دو تیم نکته جالب اینکه روز گذشته بحث در مورد پاداش های این دو تیم هم داغ بود و اخبار ضد و نقیض زیادی در این مورد منتشر شد. به هر حال چنین واکنش هایی دقیقاً یادآور این است که در فوتبال ایران و در کلیت ورزش ایران «نتیجه» مهم ترین عامل است و زحمات چندماهه و چندساله مربیان و کادر فنی تیم ها شاید تنها در گرو نتیجه گرفتن و خوب نتیجه گرفتن باشد نه چیز دیگر.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید