خرید شال بهبهاني: آماده مناظره با رویانیان هستم

وزير راه و ترابري با تأکيد دوباره بر استاندارد بودن همه جاده‌هاي کشور، سردار رويانيان را براي مناظره تلويزيوني دعوت کرد.
به گزارش مهر، حميد بهبهاني در مراسم بازديد و بهره‌برداري از محور سه راهي گچسر تا ديزين در جمع خبرنگاران گفت: جاده‌هاي کشور از نظر استاندارد در وضعيت مطلوبي هستند و در اين باره نمي‌خواهم بيش از اين سخن بگويم و مابقي اظهاراتم را براي انجام مناظره با سرادر رويانيان و قضاوت مردم نگه داشته‌ام.
وزير راه و ترابري افزود: آقاي رويانيان سرور من و بزرگوار هستند و انتظار من از سردار رويانيان و رئيس جمهور اين است که بودجه بسيار خوبي را براي سال 88 به وزارت راه و ترابري اختصاص دهند.
وي در پاسخ به پرسش يکي از خبرنگاران درباره آخرين فرصت اعلام برنامه‌هاي حمل و نقل چند وجهي به ستاد تبصره 13 و اظهارات رويانيان گفت: راه خرج دارد و اگر ما هم برنامه‌ها را نداده باشيم، سردار رويانيان بايد پروژه‌هاي ملي را دريابند. ما در اين مدت، نشان داده‌ايم اگر انرژي باشد، دونده هستيم و انرژي لازم براي اين وزارتخانه، تأمين اعتبار است.
بهبهاني درباره پروژه‌هايي که تا پايان سال جاري به پايان مي‌رسند، توضيحي نداد و اظهار داشت: در باقي مانده پروژه‌ها نيز با شما خبرنگاران همراه خواهيم بود.
وزير راه و ترابري خاطرنشان کرد: تا يک ماه آينده درباره آخرين وضعيت آزادراه تهران ـ شمال گزارش خواهم داد.
وي درباره ويژگي‌هاي اين جاده ابراز داشت: اين جاده حدود پنجاه کيلومتر فاصله تهران تا شمال را براي شهروندان شرق تهران کوتاه مي‌کند و تاکنون 90 درصد از راه آسفالت و گارد ريل 80 درصد از آن نصب شده است و تا سه يا چهار روز آينده، همه اين راه به پايان مي‌رسد.
وزير راه و ترابري يادآور شد: گاردريل‌هاي اين راه در قطعات کوچکتر از معمول نصب مي‌شود تا بتواند در پيچ‌هاي جاده شکل قوسي به خود بگيرد و رانندگاني بايد در اين مسير رانندگي کنند که از تبحر لازم در رانندگي در جاده‌هاي کوهستاني برخوردار باشند.
بهبهاني تأکيد کرد: حداکثر سرعت در اين مسير 40 کيلومتر در ساعت است و اگر رانندگاني با سرعت بالاتر در آن حرکت کنند، خطرناک خواهد بود، زيرا اين جاده ويژه گردشگري و ورزشکاران است.
به گزارش مهر، سردار رويانيان به تازگي گفته است: اگر وزير راه و ترابري، بزرگراه‌ها و آزادراه‌هاي کشور را استاندارد مي‌دانند، بنده اين موضوع را به شدت تکذيب مي‌کنم.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي، با اشاره به اين‌که بزرگراه‌هاي کشور با استانداردهاي بين‌المللي فاصله زيادي دارد، گفته است: يکي از عوامل مهم در تصادفات رانندگي در کنار عامل انساني، جاده‌هاي کشور است.
وي با اشاره به سرعت مجاز در جاده‌هاي کشور گفته است: سرعت مجاز در جاده‌هاي کشور 120 کيلومتر است و اگر وزير راه و ترابري 150 کيلومتر اعلام کرده، بنده تکذيب مي‌کنم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید