خرید شال حاشیه‏های خواندنی تودیع و معارفه دانشجو و افشار

در مراسم تودیع و معارفه معاون سیاسی وزیر کشور، افشار معاون سابق سیاسی این وزارتخانه در ابتدای مراسم حاضر به سخنرانی نشد اما در پایان به هنگام دریافت لوح تقدیر، آرزوی توفیق روزافزون برای کامران دانشجو کرد.

به گزارش مهر، مراسم تودیع و معارفه علیرضا افشار و کامران دانشجو معاون سیاسی سابق و فعلی وزیر کشور که صبح امروز در این وزارتخانه انجام گرفت دارای حواشی و نکاتی بود که از نگاه خبرنگار مهر پنهان نمانده است که مهمترین آن در زیر می آید.

* درحالی که بیش ازیک ساعت از زمان اعلام شده برای برگزاری مراسم تودیع ومعارفه معاون سیاسی وزیر کشور می گذشت، این تنها خبرنگاران بودند که حاضران در جلسه را تشکیل می دادند و هنوز هیچ کدام از مدعوان در جلسه حاضر نشده بودند، این درحالی است که زمان اعلامی برای برگزاری این مراسم در دعوتنامه هایی که برای خبرنگاران ارسال شده بود 10 صبح عنوان شده بود.

*علیرضا افشار دراین مراسم که صبح امروز با یک ساعت و ده دقیقه تاخیر یعنی در ساعت 10/11 در سالن 600 نفره وزارت کشور برگزار شد، ابتدا حاضر به سخنرانی نشد و درحالی که روی صندلی محل استقرارش در ردیف اول نشسته بود، اعلام کرد که صحبتی ندارد و برای معاون سیاسی جدید آرزوی موفقیت می کند.

* پس از سخنرانی معاون سیاسی جدید وزارت کشور و وزیر کشورنوبت به تقدیر از زحمات افشار و معرفی دانشجو به عنوان قائم مقام و معاون سیاسی جدید وزارت کشور رسید که علیرضا افشار پس از دریافت لوح تقدیر همکاران سابقش در وزارت کشور، برای لحظاتی پشت تریبون قرار گرفت واظهار داشت: دفتر انتخابات، دفتر سیاسی و تقسیمات در مدت همکاری ، عملکرد بسیار موفقی داشت و بنده از همکاران خود در طول این یکسال تشکر می کنم.

وی ضمن آروزی توفیق برای کامران دانشجو در سمت جدید معاون سیاسی و قائم مقام وزیر کشور، افزود: امیدوارم دانشجو با شتاب و سرعت بیشتر فعالیتهای وزارت کشور را تداوم ببخشد.

* به هنگام اهداء لوح تقدیر به افشار ، وی درصدد بود به دست دادن به کردان بسنده کند که وزیر کشور وی را به سمت خود کشید و با وی روبوسی کرد.

* پس از حضور وزیر کشور در جمع خبرنگاران ،‌ برخی خبرنگاران سئوالاتی را از وی پرسیدند که کردان در پاسخ به این سئوالات با عصبانیت پاسخ داد و حتی درباره یکی از آنها از این جمله استفاده کرد که “باید اطلاعات خود را بیشتر کنید و در این زمینه مطالعه بیشتری داشته باشید” .خبرنگاران نیز در اعتراض به این عکس العمل های وزیر کشور در قبال سئوالات خود به وی گفتند اگر سئوالی را دوست ندارید پرسیده شود، می توانید جواب ندهید، نه اینکه چنین برخوردی با خبرنگاران داشته باشید.

* همچنین درحاشیه این مراسم، خبرنگاران به قصد مصاحبه با وزیر کشور دور وی حلقه زدند که پس از گذشت اندک زمانی، یکی از خبرنگاران خانم که به دلیل ازدحام جمعیت در کنار وزیر قرار گرفته بود ،‌ با تذکر تند کردان مبنی بر حفظ حریم شرعی مواجه شد. این خبرنگارمحجبه که با پوشش چادر دربرنامه حضور یافته بود با حالتی بغض آلود در واکنش به لحن وزیر کشور تصریح کرد : در شرایط کاری خبرنگاران، حضور در ازدحام جمعیت موضوعی عادی است . بنده اکنون در حال انجام وظیفه هستم و شما برای من مانند برادر بزرگتر هستید ضمن اینکه قصد من انجام وظیفه حرفه ای است نه نادیده گرفتن حدود شرعی . وزیر کشور دوباره تذکر خود مبنی بر حفظ حریم شرعی را تکرار کرد و گفت بنده هم نمی توانم از حدود شرع خارج شوم.

* خبرنگاری از کردان درباره سرنوشت جاعلان مدرک دکترایش پرسید که وی این باره آنان را به دادستان تهران ارجاع داد و گفت که این موضوع را باید از این طریق پیگیری نمایید. اما این خبرنگار با تکرار گفته هایش اعلام کرد که شما به عنوان شاکی باید از این موضوع مطلع باشید که وزیر کشور این سئوال را بی پاسخ گذاشت. خبرنگار فوق که سکوت وزیر کشور در پاسخ به سئوال خود را مشاهده کرد این باراز کردان پرسید درباره مدرک فوق لیسانس ولیسانستان چه جوابی دارید، آیا ازاین موضوع هم شکایتی دارید؟

* در پایان گفتگوی خبرنگاران با وزیر کشور و در حالی که بعضی از سئوالات آنها بی پاسخ مانده بود، برخی مسئولان اطلاع رسانی وزارت کشور در جمع نمایندگان افکار عمومی حاضر شدند و به شدت از نوع و نحوه پرسش سئوالات خبرنگاران از علی کردان انتقاد نمودند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید