خرید شال شاگردان امير دروازه‌هاي هگمتانه را به توپ بستند

در نخستين ديدار هفته دهم ليگ برتر، تيم فوتبال استقلال با به ثمر رساندن چهار گل و پذيرش دو گل از پاس همدان، سه امتياز ديگر را در هفته يازدهم ليگ برتر از آن خود كرد.
 
به گزارش خبرنگار ورزشي ، در اين ديدار که به قضاوت محسن ترکی و در حضور بیش از 15 هزار تماشاگر برگزار شد، ميزبان با تركيب سامان صفا، محمد رضا ماماني(46- محسن حميدي)، محمد اسماعيل نظري،حنيف عمران زاده، مهرداد كريميان، جواد شيرزاد، مجيد غلام نژاد، وريا غفوري، جوزف اديشون(77- ماريو گاربا)، پوريا قيدر(46- محمد غلامي) و اويس كرد جهان در ميدان حاضر شد و استقلال تهران نيز با تركيب وحيد طالب لو، پيروز قرباني، پژمان منتظري، هادي شكوري(86- ابراهيم تقي پور)، ميثم منيعي(86- مهدي اميرآبادي)، خسرو حيدري، حسين كاظمي، فابيو جانواريو، مجتبي جباري، سياوش اكبرپور و علي عليزاده (79- آرش برهاني) به ميدان رفت.
 
استقلال از دقايق نخست، يك بازی را تهاجمي آغاز کرد و از آغاز بازی روی دروازه پاس حمله كرد تا پس از ايجاد چند موقعيت خطرناك، با در اختيار داشتن توپ و ميدان در دقيقه 29 به گل برسد.
 
پاس اکبرپور، عليزاده  را با دروازه بان پاس تک به تک كرد تا او با شوتي دقيق دروازه پاس را باز كند. در ادامه اين ديدار پاس براي جبران نتيجه تلاش كرد كه نتيجه‌اي در بر نداشت تا استقلال با برتري به رختكن رفت.
 
اما در ابتداي نيمه دوم، پاس منسجم‌تر از نيمه اول ظاهر شد و خود را يافت تا گل تساوي را روي کرنري كه به روی دروازه استقلال زده شد و غلامين با ضربه سر وارد دروازه آبي‌پوشان پايتخت كرد تا از دقيقه 48 بر جذايبت اين ديدار افزوده شود اما اين گل باعث توقف همداني‌ها نشد و شاگردان بگوويچ همچنان روي دروازه استقلال هجوم بردند اما موقعيتي نصيب‌شان نشد، تا استقلال بر روي حملات برنده‌اش، با ضربه مجتبي جباري به گل رسيد. پاس تكنيكي جانواريو به جباري رسيد و او با شوتي محکم دروازه پاس را در دقيقه 71 باز کرد.
 
پاس هنوز در شوك گل دوم بود كه استقلال با گل ديگري از مجتبي جباري پيروزي خود را قطعي كرد. پاس زيباي اکبرپور و شوت محکم جباري گل سوم استقلال را وارد دروازه پاس کرد تا امير قلعه نوعي طعم شيرين شكستن طلسم پيروزي خارج از خانه را بچشد.

استقلال در ادامه نيز خطرناك ظاهر شد و حتي يك موقعيت گل ديگر نيز به فاصله ده دقيقه از گل سوم، براي جباري ايجاد شد كه به كرنر رفت. پاس نيز در اين دقايق كه ديگر چيزي راي از دست دادن نداشت، سراسر حمله كرد اما تا وقت‌هاي تلف شده نيمه دوم به گل نرسيد.
 
پس از پايان 90 دقيقه، در دقيقه 92 نيز برهاني يك تنه به دفاع پاس هجوم برد و پس از عبور از مدافعان دروازه بان را هم پشت سر گذاشت و با شوتي دقيق دروازه پاس را باز کرد تا شاگردان امير دروازه‌هاي هگمتانه را توپ بسته باشند.
 
در همان دقيقه پاس نيز بر روي حملاتش به گل رسيد و عمران‌زاده در محوطه جريمه تيم استقلال با ضربه‌ای برگردان دروازه اين تيم را باز کرد اما اين گل حاصلي در برنداشت و استقلال در روز درخشش جباري، با اختلاف دو گل يك پيروزي خارج از خانه را بدست آورد.
 
در این دیدار محسن ترکی به محمدرضا مامانی، جوزف ادیشون، اویس کردجهان و اسماعیل نظری از پاس همدان و حسین کاظمی و خسو حیدری در استقلال کارت زرد نشان داد.
 
استقلال با این پیروزی 18 امتیازی شد و با یک پله صعود به رده چهارم جدول رده بندی صعود کرد. این نخستین پیروزی خارج از خانه این فصل استقلال بود. این تیم در سه دیدار قبلی که در خارج از خانه برگزار کرده بود برابر تیم های صباباتری، پگاه گیلان و مس کرمان شکست خورده بود. 
 
اما به جز ديدار استقلال و پاس، در نخستين روز هفته دهم، ديدار‌هاي جذاب ديگري نيز برگزار شد كه حسايست هاي خاص خود را به همراه داشت.
 
مسير كاميابي راه‌آهن هموار نمي‌شود
از راه‌آهني كه از زمان ورود ياوري تاكنون نتوانسته بود با موفقيت ميدان را ترك كند، انتظار مي‌رفت اين بار بدون بهانه با كسب پيروزي، ناكامي‌ها را خاتمه دهد اما فيروز كريمي سرمربي سابق راه‌آهن آنقدر شناخت از شاگردان ياوري داشت تا اجازه ندهد، مسير كاميابي راه‌آهن هموار شود. 
 
در اين ديدار كه در ورزشگاه اختصاصي راه‌آهن در اكباتان و در حضور حدود 1500 تماشاچي برگزار شد، احمد تقوي در دقيقه 10 براي راه آهن گلزني كرد و غلامرضا رضايي در دقيقه پانزده گل تساوي صبا را به ثمر رساند تا پس از آن گلي رد و بدل نشده و دو تيم به يك امتياز اين ديدار قناعت كنند.
 

صباباتري قم پس از گذشت چندين هفته از مسابقات ليگ برتر و با كسب دومين تساوي پياپي، ضرورت گلزني و دستيابي به گل هاي برتري بخش را بيشتر احساس خواهد كرد.
 
در اين ديدار كه به قضاوت علي نوري برگزار شد، احمد تقوي از راه آهن كارت زرد دريافت كرد.
 
بدرقه اصفهاني‌ها به سمت دروازه شيراز
ديدار تيم‌هاي مقاومت سپاسي شيراز و ذوب آهن اصفهان را شايد بتوان پرحاشيه‌ترين ديدار هفته يازدهم لقب داد. از يك سو، ذوب آهن اصفهان با عطش سيري‌ناپذير صدرنشيني، براي كسب سه امتياز اين ديدار و تحميل يك شكست خانگي به مقاومت شيراز لحظه‌شماري مي‌كرد و از سويي ديگر غلامحسين پيرواني به اين برد نياز مبرم داشت تا آرامش نسبي به تيمش باز گردد اما به نظر مي‌رسيد، انگيزه‌هاي اصفهاني‌ها كار خودش را كرد.
در اين ديدار از ساعت 15در ورزشگاه حافظيه شيراز و در حضور قريب به هزار تماشاچي پيگيري شد، در شرايطي كه تيم ذوب آهن در نيمه اول با تساوي بدون گل، كار را به پايان برده بود، با به صدا درآمدن سوت شروع نيمه دوم و در دقيقه 46 با هنرنمايي كاسترو به گل برتري رسيد.
در اين شرايط و در حالي كه شيرازي‌ها قصد داشتند، با نتيجه تساوي در خانه صاحب يك امتياز شوند و به قصد جبران گل خورده به دروازه حريف يورش برده بودند، در دقيقه 89 با ضربه محمدرضا خلعتبري پيروزي ذوب آهن قطعيت يافت تا برخي هواداران تيم مقاومت با الفاظي زشت، بازيكنان و مربي اين تيم را مورد خطاب قرار دهند و پس از پايان اين ديدار غلامحسين پيرواني اقدام به استعفاء كند.
 
قضاوت اين مسابقه بر عهده غلامرضا جباري بود. وي در اين بازي از تيم مقاومت به مير هاني هاشمي و از تيم ذوب به خلعتبري كارت زرد نشان داد.
 
پيام فاتح دربي مشهد شد
نخستين دربي مشهد ميان پيام و ابومسلم مشهد با نتيجه يك بر صفر به سود شاگردان خداداد عزيزي سرمربي سابق ابومسلم به پايان رسيد تا سياه‌جامگان ديگر يكه تاز خراسان نباشند.
در اين ديدار كه از ساعت 15 در وزشگاه ثامن مشهد پيگيري شد، در نيمه اول با نتيجه مساوي بدون گل به پايان رسيد. در اين نيمه و در دقيقه 34 سيروس سنگچولي دروازه بان تيم پيام به دليل خطا از بازي اخراج شد.
 

در نيمه دوم و در دقيقه 84 بازي به دليل خطاي پنالتي روي اشپيتو آرفي مهاجم پيام ، اين بازيكن تك گل اين ديدار را به ثمر رساند، تا اين تيم دربي مشهد را به سود خود به پايان برساند تا پيام با كسب اين سه امتياز، يك برد حساس را بدست آورد.
قضاوت اين مسابقه بر عهده سعيد مظفري زاده بود. وي در اين مسابقه به محمد سهيمي، محمد مطوري، مهدي هاشمي نسب و سعيد عسگري از پيام و جواد رزاقي و علي حقدوست از ابومسلم كارت زرد نشان داد.
 
استقلال اهواز بالاخره برد
در آخرین دیدار از روز نخست هفته یازدهم رقابت های فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور عصر امروز تیم های فوتبال استقلال اهواز و ملوان بندرانزلی برابر هم به میدان رفتند که در نهایت شاگردان میثاقیان با نتیجه 3 بر صفر میهمان خود را از پیش رو برداشتند.
 
در این دیدار که از ساعت 16:45 با قضاوت رحیم مهرپیشه در ورزشگاه تختی اهواز برگزار شد، مهدی دغاغله(41)، ناصر شکرون(83) و حمید رجبی(89) گل های استقلال اهواز را به ثمر رساندند. ضمن اینکه شکرون در دقیقه 21 یک ضربه پنالتی تیم استقلال اهواز را از دست داد.
 

 
شاگردان میثاقیان که در 5 هفته گذشته برابر تیم های استقلال تهران، پیکان، فولاد، صباباتری و پیام مشهد شکست‌های تلخی را تجربه کرده بودند، با این پیروزی از بحران های اخیر نجات یافتند.
 
البته شايد بتوان كسب اين پيروزي را در ورزشگاه تختي اهواز برابر ملواني كه از مشكلات عديده مالي برخوردار است، طبيعي خواند و به انزلي‌چي ها حق داد، بهتر از اين نتوانند در ميدان ظاهر شوند.
 
قزويني‌ها، اصفهاني‌ها را به زانو درآوردندپيكان صدرنشين با 21 امتياز به اصفهان رفت تا براي حفظ جايگاه تازه‌اش، شگفتي‌ساز شود و ورزشگاه فولادشهر را با پيروزي ترك كند.
 
در اين ديدار كه از ساعت 15 در ورزشگاه فولاد شهر برگزار شد، سپاهان ابتدا در دقيقه 23 توسط احمد جمشيديان به گل رسيد؛ اما در دقيقه 29 با خطاي رحمان احمدي دروازه بان سپاهان داور نقطه پنالتي را به سود پيكان نشان داد و محمد رضا طهماسبي هم اين توپ را به گل تبديل كرد.
در نيمه دوم نيز ابتدا تيم پيكان در دقيقه 49 توسط ايمان حيدري به گل دوم رسيد اما بار ديگر سپاهان با گل احمد جمشيديان در دقيقه 67 تساوي را رقم زد. با اين حال، اين اتفاق زمان چندان طولاني ادامه نيافت و پيكان با يك خيز بلندمدت توانست همچنان خود را در اوج حفظ كند.
براي پيكان در دقيقه 76 گل سوم را ايمان حيدري وارد دروازه سپاهان كرد و در دقيقه 95 توسط مهدي سيد صالحي آخرين گل پيكان را به ثمر رساند تا قزويني‌ها با نتيجه 4بر 2، اصفهاني‌ها را به زانو درآورده باشند.در اين ديدار كه به قضاوت خداداد افشاريان برگزار شد، رحمان احمدي از سپاهان و خسروي و رضاپور از پيكان كارت زرد دريافت كردند و فرشاد بهادراني به دليل تكل خطرناك اخراج شد. تيم پيكان با اين برد با 24 امتياز و تفاضل گل بهتر نسبت به ذوب آهن همچنان خود را در صدر جدول حفظ كند.
 
نخستين پيروزي سايپا پس از چندمين هفته ناكامي
تيم فوتبال مس كه هفته گذشته با نتيجه يك بر صفر از تيم ملوان شكست خورده بود، در هفته يازدهم ليگ برتر در ورزشگاه باهنر كرمان با تساوي يك بر يك برابر سايپا نيز متوقف شد.
در اين ديدار  كه در ورزشگاه باهنر كرمان و در حضور حدود 4 هزار تماشاگر برگزار شد، ادينهو در دقيقه 6، دروازه مس كرمان را گشود و پس رسيدن به گل نخست، بر حملات خود براي رسيدن به گل دوم و قطعيت كسب سه امتياز اين ديدار افزود كه يك پنالتي را در دقيقه 35 براي اين تيم به حاصل آورد كه فرزاد حسين‌خاني، نتوانست اين موقعيت را به گل مبدل سازد و بيدن شكل نيمه اول با تساوي يك بر يك به پايان رسيد.
 
در نيمه دوم سايپا كه به اين برد خارج از خانه شديداً احتياج داشت، با گل عيسي ترائوره در دقيقه 65، به هدف خود دست يافت و مس را با يك ناكامي ديگر تنها گذاشت و تا حدودي از بحران خارج شد.
 
در اين ديدار كه به قضاوت نويد مظفري برگزار شد، شيخ ويسي و حسين كعبي از سايپا و مصطفي سيفي از مس كرمان اخطار دريافت كردند.
 
داماش در خانه ناكام ماندداماش گيلان كه هفته گذشته نخستين بازي خود را با مديريت جديد پي مي‌گرفت، يك تساوي بدست آورد تا نااميد از كسب امتياز نباشد اما با وجود تلاشي كه به كار بست نتوانست كاري از پيش ببرد.
 
در اين ديدار كه در ورزشگاه سردار جنگل و در حضور حدود هزار تماشاگر برگزار شد، در نيمه نخست اتفاق خاصي به وقوع نپيوست و دو تيم با نتيجه تساوي بدون گل به رختكن رفتند. در نيمه دوم نيز تا دقايق پاياني هيچ‌كدام از دو تيم نتوانستند كاري از پيش ببرند تا سعيد رمضاني در دقيقه 87 تك گل اين مسابقه را به ثمر رساند.
 رحيم رحيمي مقدم كه قضاوت اين مسابقه را برعهده داشت، به كارلوس آلبرتو از فولاد خوزستان اخطار داد.
 فولاد با اين پيروزي 15 امتيازي شد و داماش همچنان هشت امتيازي باقي ماند تا بحران اين تيم تداوم داشته باشد.
 
خروج پرسپوليسي‌ها از بحران در آخرين جدال
پرسپوليس در آخرين جدال هفته يازدهم در استاديوم آزادي ميزبان برق شيراز بود، براي جبران شكست در دو بازي گذشته، انگيزه فراواني داشت اما برابر تيمي به ميدان رفت كه شكستش در اين فصل امكان‌پذير نشده بود.
 
در خط دفاعي پرسپوليس، اين تيم شديداً مورد انتقاد قرار گرفت كه قطبي به هزار و يك دليل، اين شكست را توجيه كرد اما هواداران پرشمار سرخ‌پوش اين بار نيز شرايط را مهيا كردند تا ميزبان با كسب سه امتياز در آزادي جشن بگيرد و فعلاً از بحران خارج شوند.
 
در این دیدار که با قضاوت یدالله جهانبازی در ورزشگاه آزادی برگزار شد، علی کریمی در دقيقه 24 گل نخست پرسپوليس را به ثمر رساند و كريم باقري نيز در دقيقه 40 گل دوم را وارد دروزاه برق كرد. در نيمه دوم علي‌رغم آنكه رضا نظرزاده در دقيقه 73 يك گل خورده برق را جبران كرد اما چهار دقيقه، علیرضا واحدی نیکبخت روي يك ضربه پنالتي به پيروزي پرسپوليس قطعيت بخشيد.
 
در اين ديدار سپهر حیدری، ایوان پتروویچ، پژمان نوری و علی کریمی از پرسپولیس و داریوش یزدانی و صمد زارع از برق شیراز  اخطار دريافت كردند. پرسپولیس با این پیروزی 18 امتیازی شد و به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال تهران، به جایگاه پنجم جدول رده بندی صعود کرد. برق شیراز هم با همان 19 امتیاز قبلی همچنان در رده سوم قرار دارد و توانسته خود را در جمع مدعيان حفظ كند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید