خرید شال صفري، ايراني-سوئدي باشگاه بازل

اما شايد جالب ترين نکته درباره بازل براي ما ايراني ها، حضور بازيکني ايراني – سوئدي در ترکيب اف سي بازل است. بهرنگ صفري مدافع – هافبک بازل متولد 1985 در تهران است که از دو سالگي همراه خانواده اش به سوئد مهاجرت کرده است.

به نوشته روزنامه اعتماد، او بيشتر دوران زندگي اش را در شهري کوچک به نام «هوگا ناس» و شهر «لوند» سپري کرده است و از سال 1992 تا 2001 در تيم اين شهر يعني «لوند اس کا» عضويت داشته است. اما فوتبال حرفه يي بهرنگ از سال 2001 با حضور در باشگاه مطرح سوئد يعني مالمو آغاز شد.

او اولين بازي اش را براي اين تيم در ژوئيه 2004 و به عنوان بازيکن تعويضي انجام داد و تبديل به يکي از مهره هاي کليدي مالمو شد. در 15 ژوئن 2008 او به تيم بازل پيوست و اولين بازي اش را روز 23 ژوئيه مقابل گرس هاپرز زوريخ انجام داد.

او سابقه بازي در مرحله مقدماتي ليگ قهرمانان اروپا را هم با پيراهن بازل مقابل گوتنبرگ دارد. بهرنگ صفري با 184 سانتي متر قد، در دو پست دفاع و بال چپ بازي مي کند و کارشناسان با توجه به سرعت بالايش، او را يکي از استعدادهاي فوتبال سوئد مي دانند.

بهرنگ چهار بازي ملي براي سوئد در کارنامه اش دارد؛ بازي هايي که در ژانويه 2008 و با تور سوئد به امريکا آغاز شد. او در سه ديدار مقابل کاستاريکا، امريکا و ترکيه به ميدان رفت و مقابل کاستاريکا، پاس تک گل سوئد را ارسال کرد. بهرنگ در بازل پيراهن شماره 20 را مي پوشد و اصلاً بعيد نيست مقابل بارسا در ديدار امشب دو تيم به ميدان رود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید