خرید شال قطبي:دوست دارم پروين را در تمرينات ببينم!

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: بسيار علاقمندم كه منتقدان، پيشكسوتان و بويژه علي پروين را در تمرين ببينم.

افشين قطبي در گفت و گو با فارس در خصوص آخرين وضعيت پرسپوليس صحبت كرد كه در زير مي‌خوانيد.

شرايط پرسپوليس پس از دو شكست را چگونه مي‌بينيد؟
همه شوكه شده اند؛ ولي پس از جلسه اي كه داشتيم فكر مي كنم بازيكنان با انگيزه اي دو برابر براي موفقيت در بازي هاي آينده آماده هستند.

و اگر باز هم مغلوب شديد؟
بعيد مي‌دانم اينطور باشد، چون با شرايط خاصي كه داريم و با حمايت هواداران مي توانيم پيروز شويم. اگر اين بازي را ببازيم وضعيت جالبي پيش نخواهد آمد.

مشكلات خط دفاعي را حل كرده ايد؟
با صبحت هاي اختصاصي و گوشزد كردن نقاط ضعف در تمرينات سعي كرده ايم بازيكنان از خط حمله تا دفاع به گونه اي كار كنند كه ديگر اشتباهي پيش نيايد.

باز هم امكان تغيير نفرات وجود دارد؟
بهترين ها در تمرين در تركيب اصلي قرار مي گيرند، ضمن اينكه وقتي بازيكني محروم يا مصدوم شود مبجور به ايجاد تغييرات هستم.

گفته مي شود پتروويچ و واعظي را به عمد در بازي مقابل ابومسلم و فولاد روي نيمكت قرار داده ‌ايد؟
در فوتبال بين المللي اين جمله هيج معنايي نمي‌دهد. به خود اجازه نمي‌دهم با قلب ميليون‌ها هوادار و مسئولان بازي كنم. خبرنگاراني كه در محل تمرين بودند ديدند پتروويچ قبل از بازي با ابومسلم تمرين نداشت و خودش به من گفت كه توانايي بازي كامل را ندارد.

اما گفته شد واعظي مشكلي براي بازي مقابل فولاد ندارد؟
مي‌توانيد از خود او بپرسيد. با درد روي نيمكت پرسپوليس نشست چون من از او خواستم. بي شك اگر آماده بود از حضورش در تركيب استقبال مي كردم.

به نظر مي رسد حواشي اين فصل به مراتب بيش از فصل قبل است؟
به هر حال مسئولان باشگاه از من حمايت مي كنند و حاميان خود را دارم؛ اما منتقدانم زياد شده اند كه از همه آنها دعوت مي كنم در محل تمرينات ما حاضر شوند.

چه تدبيري براي خاتمه دادن به انتقادات داريد؟
بازي هاي ليگ 34 هفته است و فقط 10 هفته از آن گذشته است. من كاري به شايعات ندارم و به آينده بسيار اميدوارم.

چرا بسياري از اخبار كذب را تكذيب نمي‌كنيد؟
وقتي مطلبي نوشته مي شود و هزاران نفر آن را مي خوانند، تكذيب روز بعد دردي را درمان نمي كند.

حميد استيلي عنوان كرده كه پاي شما را به ايران باز كرده است؟
بله. من وقتي قرار بود به ايران بيايم با استيلي صحبت كردم. يك فصل خوب در كنارش داشتم و با هم تيم را قهرمان كرديم. خاطرات خوبي از بودن در كنار استيلي دارم.

اما معتقد است با صد هزار دلار شما را به ايران آورده است!
خب بارها در مورد من در رسانه ها صحبت كرده است. فقط سكوت مي‌كنم و سعي مي‌كنم مردم خودشان قضاوت كنند چون آنها همه چيز را مي‌دانند.

حتي اگر به شما توهين شود سكوت مي كنيد؟
من يك مربي حرفه اي هستم و مي دانم كه اين حرف ها در فوتبال وجود دارد.

بعدها نيز جوابي براي او نداريد؟
خير. اگر قرار بود جواب بدهم، بايد با پاسخ صدها نفر را مي دادم.

منظورتان چه كساني است؟
مگر خبرنگاران نيامدند سر تمرين تا از من جواب حرف هاي مايلي كهن را بگيرند؟ من فقط سكوت كردم و فكر مي كنم بهترين تصميم بود.

معتقديد كار شما باعث شد تا مايلي كهن خودش در محل تمرينات حاضر شود؟
خير. همانطور كه گفتم بزرگي و حرفه اي بودنش را نشان داد. شايد حتي به انتقادهاي وي نياز داشتم. مايلي كهن، مصطفوي و بزرگاني ديگر در پرسپوليس براي اين تيم عرق ريخته اند و من هم وظيفه ام احترام گذاشتن به آنها است.

آماده كمك گرفتن از آنها هستيد؟
بله. از روز اولي كه به ايران آمدم اين حرف را زدم. از صميم قلب دوست دارم پيشكسوتان، منتقدان و بزرگاني مثل علي پروين كه دلشان با پرسپوليس است را در تمرينات بيينم تا از آنها راهنمايي بخواهم و به آنها نزديك تر شوم، چون گرفتن مشاوره از بزرگان براي هيچكس عيب نيست.

به بازيكنان بپردازيم. اغلب كارشناسان معتقدند مدافعان فعلي در حد پرسپوليس نيستند. موافقيد؟
خير. مدافعان ما جزو بهترين هاي ايران هستند. اگر گل خورده ايم 24 نفر در آن نقش داشته اند. نبايد فقط مدافعان را مقصر دانست.

و انتقادها از دي كارمو؟
هنوز به او اعتقاد دارم، ولي خوشحالم كه زبان ايراني را بلد نيست، چون اگر اين همه انتقاد را متوجه مي‌شد از ايران فرار مي‌كرد. دي كارمو به وقت نياز دارد و قدرت او عصاي دست پرسپوليس مي‌شود.

گفته ايد كه رحمان رضايي را نمي‌خواهيد؟
هرگز نگفته ام رحمان را نمي‌خواهم. او بازيكن كوچكي نيست ولي مدت ها بازي نكرده و به زمان نياز دارد. بايد بيشتر فكر كنم. ما در پست هاي ديگر مانند دروازه بان مشكلات بيشتري داريم.

آيا افشين قطبي علاقه اي به فسخ قرارداد در شرايط فعلي دارد؟
هرگز. با حمايتي كه مسئولان از من كردند دلگرم شدم و باز هم رو به جلو حركت مي‌كنم. كاري خواهم كرد كه اگر درب يك منزل به رويم بسته شد درب كاخ به رويم باز شود.

هنوز هم معتقديد قهرمان مي شويد؟
بله. از قبل مصمم تر هستم. فقط اميدوارم در بازي بعدي نتيجه دلخواه را بگيريم.

برق شيراز را چگونه تيمي مي‌بينيد؟
تيمي سخت كوش، جوان و حادثه ساز در اوايل فصل؛ ولي به تيم خودم ايمان دارم و براي رسيدن به بالاي جدول از هيچ تلاشي دريغ نمي‌كنيم.

درباره ليدرها و تماشاگران حرفي نزديد. آنها ناراحت هستند.
حق دارند، چون عاشق پرسپوليس هستند؛ ولي بايد بدانند تمام اعضاي باشگاه و تيم به دنبال يك هدف هستند و آن موفقيت پرسپوليس در ايران و آسيا است. بهتر است صبور باشند و در برابر اتفاقات فوتبال دل شير داشته باشند.

و صحبت پاياني؟
دوست دارم همه بدانند كه من براي پول به ايران نيامدم چون در ليگ امارات و حتي ليگ كره مي شد پول بيشتري بگيرم و بدون اين همه حاشيه كار كنم. اميدوارم آنهايي كه نمي خواهند موفقيت قطبي را ببيند حداقل به خاطر پرسپوليس و ميليون ها هوادارانش از حاشيه سازي دست بردارند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید