خرید شال پست سفارشي 200 تومان گران شد

مصوبه‌ ابلاغي از سوي كميسيون تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي مبني بر ارايه‌ي‌ خدمات جديد شناسه‌ الكترونيك كه رهگيري و پيگيري مرسولات پستي را ميسر مي‌كند با تعرفه‌ حداكثر 2000 ريال به ازاي هر شناسه از ابتداي شهريورماه 87 اجرايي شده است اما با توجه به اين كه برخي متقاضيان به دليل نبود اطلاع‌رساني گسترده هنوز از علت اين افزايش هزينه اطلاع ندارند، لزوم اطلاع‌رساني بيش‌تر از سوي مسوولان مربوطه احساس مي‌شود.

به گزارش ايسنا، شركت پست جمهوري اسلامي ايران در سال‌هاي اخير به منظور ساماندهي خدمات و بهبود وضعيت رهگيري و پيگيري مرسولات و ايجاد تسهيلات مناسب جهت دسترسي مشتريان به آخرين وضعيت مرسولات خود، با به‌كارگيري فن‌آوري‌هاي نوين و بهره‌برداري از شبكه‌هاي رايانه‌يي سرمايه‌گذاري بسياري كرده و به صورت آزمايشي اين خدمت را به مشتريان ارايه مي‌كرد كه بر اساس اين مصوبه مجوز اخذ هزينه‌هاي مرتبط با ارايه‌ي اين خدمت را دريافت و از تاريخ اول شهريورماه اين مصوبه را اجرايي كرده است.

مجتبي نصيري – معاون فني مدير عامل شركت پست جمهوري اسلامي ايران – با بيان اين كه شركت پست بر اساس سياست‌هاي دولت از سال 83 تاكنون مجوز افزايش تعرفه خدمات نداشته و هزينه‌هاي زيادي نيز بابت ارايه اين خدمات متحمل شده است اظهار كرد: اين هزينه‌ها بخشي مربوط به سرمايه‌گذاري جهت توسعه و بهبود خدمت و بخشي ديگر هزينه‌ي استفاده از شبكه‌هاي تبادل اطلاعات و خطوط ارتباطي و همچنين نگه‌داري شبكه و به روزرساني اطلاعات است.

وي گفت: در حال حاضر با توجه به تعداد مرسولات پستي موجود اين تعرفه بخشي از هزينه‌ها را تامين مي‌كند و در صورت افزايش مرسولات پستي با توجه به ظرفيت ايجاد شده به نقطه تعامل خواهيم رسيد.

او همچنين ابراز اميدواري كرد كه به زودي علاوه بر امكان بهره‌برداري از اينترنت و پيام كوتاه جهت دستيابي به اطلاعات مربوط به سرنوشت مرسولات از طريق شناسه الكترونيكي، بتوان ارايه خدمات مذكور را از طريق شبكه‌ي هوشمند مخابرات (IN) ميسر كرد.

وي ادامه داد: درصدديم مراكز توزيع را نيز به اين شبكه متصل كرده و مشتريان را از وضعيت نهايي مرسوله خود در مرحله توزيع نيز آگاه و در صورت درخواست مشتري تصوير امضاي گيرنده را از طريق پست الكترونيك، نمابر و يا حتي در صورت پرداخت هزينه مربوطه به صورت فيزيكي به نشاني مورد نظر مشتري ارسال كنيم؛ اين طرح در تهران تا يك ماه آينده و در كل كشور تا 22 بهمن‌ماه اجرايي خواهد شد.

به گفته‌ي او با استفاده از اين سرويس تا سه ماه آينده مي‌توان تاريخ و ساعت تحويل مرسوله را نيز به فرستنده اعلام كرد كه به همين منظور تجهيزات و امكانات مورد نياز جهت اجراي اين كار در تهران در حال نصب و آماده‌سازي است و ساير شهرهاي كشور نيز تا 22 بهمن‌ماه به امكانات مورد نياز تجهيز خواهند شد.

به گزارش ايسنا فرستندگان بسته‌هاي پستي به صورت پيشتاز مي‌توانند با ورود به پورتال شركت پست جمهوري اسلامي ايران با آدرس اينترنتي post.ir و كليك برروي عنوان رهگيري مرسولات پيشتاز كه در بالا و سمت راست صفحه اصلي مشخص است، صفحه‌ي سيستم رهگيري مرسولات پيشتاز را پيش روي خود ببينند و با وارد كردن شماره‌ي مرسوله و انتخاب گزينه‌ي جست‌وجو، بر مسير مرسولات پيشتاز در سراسر كشور نظارت داشته و آن را پيگيري كنند.

همچنين در اخبار آمده بود با توجه به افزايش نيافتن تعرفه‌هاي خدمات پستي بر اساس سياست‌هاي دولت از سال 83، به منظور جلوگيري از ضرر و زيان دفاتر خدمات ارتباطي، تعرفه‌ي برخي سرويس‌ها در اين دفاتر افزايش مي‌يابد.

محمدحسن محبيان عراقي – مدير عامل شركت پست – پيش‌تر با بيان اين كه طلب كليه دفاتر خدمات ارتباطي 5/2ميليارد تومان بود كه ‌2 ميليارد و صد ميليون تومان آن پرداخت شده است و مابقي نيز پرداخت خواهد شد، گفته بود: وزير ICT تصويب كرده است كه دفاتر خدمات ارتباطي نرخ‌هاي مصوب شده به غير از نرخ‌هاي قبوض دريافت كنند تا دچار ضرر و زيان نشوند. البته مشروط بر اين كه قبوض جديدي در اختيار مشترك قرار دهند.

معاون فني مدير عامل شركت پست جمهوري اسلامي ايران نيز در اين مورد به خبرنگار ايسنا گفت: افزايش تعرفه‌ها تنها شامل دفاتر خدمات ارتباطي غيردولتي و مربوط به سرويس‌هاي ارزش افزوده‌اي مي‌شود كه اين دفاتر ارايه مي‌كنند؛ جدول نرخ‌هاي جديد كه از سوي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي مشخص شده هنوز به دفاتر ابلاغ نشده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید