خرید شال افتتاح 5 میلیون حساب اینترنتی برای دانش‏آموزان

پنج میلیون حساب اینترنتی ویژه دانش آموزان در بانک های كشور افتتاح شده است.

به گزارش شبکه خبر ، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در آئین افتتاح سومین كنفرانس بین المللی تجارت الكترونیك در اصفهان ، تشكیل كارگروه های بانكداری الكترونیكی و تجارت الكترونیكی و راه اندازی 600 دفتر آی سی تی و پست بانك در روستاها را از برنامه های مهم كشور در زمینه تجارت الكترونیك بیان كرد.

عبدالمجید ریاضی با بیان اینكه 36 درصد مبادلات تجاری در جهان به صورت الكترونیكی انجام می شود افزود: هر ساله میزان تجارت الكترونیكی پنج درصد افزایش می یابد كه ارزش افزوده آن سه ودو دهم درصد است.

وی ارائه راهنمای محصولات بر روی شبكه امكان انتخاب كالاهای مختلف و قرار دادن در سبد خرید سامانه پرداخت الكترونیكی و فرآیند تحویل كالا به مردم را مولفه های اصلی و مزیت تجارت الكترونیك عنوان كرد.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار كشور نیز دراین كنفرانس از كسب رتبه اول بازار مالی و سرمایه ایران درجهان در حوزه تجارت الكترونیك خبرداد و گفت: تا دو ماه آینده همه شركتهای بورس از طرح امضای الكترونیكی در بازار سرمایه می توانند استفاده كنند.

صالح آبادی راه اندازی سامانه پردازش اطلاعات مالی ناشران را از دیگر برنامه های این سازمان در زمینه تجارت الكترونیكی اعلام كردو افزود: در این زمینه دو سامانه آی پی اس و جی آی اس در خصوص بررسی وضع دارایی سهامداران راه اندازی شده است كه از طریق آن سهامداران می توانند به اصلاح مشخصات خود بپردازند.

در سومین كنفرانس بین المللی تجارت الكترونیك نمایندگان كشورهای ایران ،آفریقای جنوبی ، امارات متحده عربی و مالزی با بحث وتبادل نظر از تجارب اقتصادی كشورهای آمریكا ، انگلیس ، اتریش ، نیوزلند و استرالیا در زمینه تجارت الكترونیك بهره می برند.

در این كنفرانس دو روزه كه بزرگترین كنفرانس تجارت الكترویك در ده سال اخیر بوده است علاوه برارائه 12 مقاله علمی داخلی و خارجی ، 20 مقاله علمی ـ پژوهشی از دانشگاه های كشور به صورت پوستر ارائه می شود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید