خرید شال تقلب کشتی گیر فرنگی در حین نمونه گیری

در حالی که فدراسیون کشتی ماه های پرسرو صدایی را به لحاظ دوپینگ و محرومیت ورزشکارانش پشت سر گذاشته است تقلب و دستکاری در نمونه گیری انجام شده توسط یکی از فرنگی کاران پرونده جدیدی را پیش روی مسئولان این فدراسیون گذاشته است.

به گزارش مهر، فدراسیون کشتی و ورزشکاران متخلف این فدراسیون تقریبا یک پای ثابت جلسات شورای صدور رای ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) درماه های گذشته بوده اند که نتیجه آن هم محرومیت های 6 ساله برای عباس نوری (کشتی گیروزن 96 کیلوگرم پیکارهای کشتی جام یادگار امام)، مهدی علی آرا و ایرج شیرزاد (شرکت کننده در مسابقات رده سنی جوانان جام شهدا – اراک) بوده است.

این در حالی است که روند تخلفات اینچنینی در فدراسیون کشتی همچنان ادامه دارد و این بار با شیوه های جدید همچون “تقلب” و “امتناع”.

در جریان مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی که هفته گذشته در شیراز برگزار شد، ماموران ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) در حین انجام ماموریت برای نمونه گیری از ورزشکاران شرکت کننده در رقابت ها با سرپیچی دو کشتی گیر از حضور در ایستگاه کنترل دوپینگ و بدتر از آن اقدام یک کشتی گیر برای تقلب و جابجایی نمونه گیری های انجام شده مواجه شدند.

“حمید ریحانی” و “حامد بابازاده” ورزشکارانی هستند که به دستور افسران ستاد ملی مبارزه با دوپینگ برای شرکت در آزمایش تست دوپینگ عمل نکردند و با وجود اخطار نمایندگان نادو از انجام نمونه گیری امتناع کردند.

“فواد کریمی” کشتی گیر فرنگی کار وزن 66+ کیلوگرم نیز دیگر ورزشکار متخلفی است که با اقدام غیراخلاقی و متقلبانه خود سعی در ایجاد اختلال در پروسه نمونه گیری نادو را داشت.

این کشتی گیر به هنگام حضور در ایستگاه کنترل دوپینگ اقدام به دست کاری در نمونه گیری های به عمل آمده و جابجایی ظرف آنها کرد که البته هوشیاری به موقع ماموران وادا مانع از ادامه کار شد.

“امتناع” و “تقلب” ورزشکاران برای تست دوپینگ قوانین خاص خود را دارد. حداکثر مجازات تعیین شده برای این گونه ورزشکاران 2 سال است و این در حالیست که ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) تا کنون کوچکترین واکنشی که حاکی از رعایت قانون و برخورد قانونمند و البته به موقع با خاطیان باشد، نسبت به این موضوع نشان نداده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید