خرید شال مايلي‌كهن لازم بداند، حتي 20 روز به زندان مي‌رود!

اگر لازم باشد صحبتي شود، آقاي دايي مي تواند صحبت كند و نمي دانم چرا برخي اشخاص در پي آن هستند، باطرح برخي حواشي به اختلاف ميان سرمربي كنوني و سرمربي اسبق تيم ملي فوتبال دامن بزنند.ناصر فرياد شيران فوتباليست سال‌هاي گذشته كشورمان و همچنين مربي سابق تيم فوتبال نفت كه به همراه برادر نادر فريادشيران نزديك ترين اشخاص به محمد مايلي كهن هستند، در دفاع از مايلي‌كهن، در گفت و گويي با ، پيرامون اختلافات موجود ميان دايي و مايلي كهن كه دست آخر در محاكم قضايي پيگيري شد، ضمن اشاره به مطلب فوق افزود: حكم دادگاه هنوز به آقاي مايلي‌كهن ابلاغ نشده است و اگر ابلاغ مي‌شد، تابع مقررات كشورمان بوده و هيچ گاه از قانون تخطي نمي‌كند.وي به گفته وكيل دايي مبني بر دروغگو خواندن مايلي‌كهن اشاره كرد و تاكيد نمود: برخي ادعاها خيلي مضحك و خنده دار است و مثلاً اينكه وكيل دايي گفته است مايلي‌كهن سازمان زندان ها را زير سوال برده، غيرقابل دفاع بوده و مشخص نيست استناد وي به كدام قانون بوده كه چنين تعبيري كرده است. تصور مي‌كنم آقاي دايي به شخصه مي‌تواند صحبت كند و نيازي به موضع گيري وكيلش نباشد.
 
بازيكن اسبق فوتبال كشورمان به بيمارستاني اشاره كرد كه اشخاص محدودي به آن مراجعه مي كردند ولي پس از آنكه بكهام در آن بيمارستان تست پزشكي داد، بيمارستان آنقدر مشتري پيدا كرد تا آن مركز درماني به واسطه همين موضوع به بيمارستاني بزرگ تبديل شود و اين مسئله را اينچنين با برخوردهاي وكيل دايي مقايسه كرد: شايد اگر وكيل آقاي دايي قصد تبليغ خود را داشت مي‌بايست چند ده ميليون تومان در نشريات هزينه تبليغات پرداخت مي كرد اما در حال حاضر با قرار گرفتن در اين جريان، اين اتفاق به رايگان به وقوع پيوسته و تاثيرگذاري‌اش نيز چندين برابر بوده است. بدين لحاظ به قدر كافي معروف شدند و بهتر است سكوت پيشه كنند تا روال قانوني امور بدون جاروجنجال پيگيري شود.
 
فريادشيران در خصوص حكم صادر شده براي مايلي كهن تاكيد كرد: آنچه مشخص است حكم صادر 300 هزار تومان جريمه يا 20 روز زندان است كه مايلي‌‌كهن از اين حكم تمكين مي كند و ايشان مقابل قانون، گردنش از مو نازك تر است؛ اگر احساس ضرورت كند جريمه را پرداخت مي كند و اگر لازم بداند، حتي 20 روز به زندان مي رود! به هر حال مايلي‌كهن هرچه در اين خصوص گفته انجام مي دهد و علي‌رغم آنكه پرداخت 300 هزار تومان براي وي مشكلي ندارد اما به يك سري اصولي معتقد است كه با توجه به آن تصميم نهايي خود را اعمال خواهد كرد.
 
وي در خصوص موضوعيت اين تقابل دامنه دار دايي و مايلي كهن گفت: در هنگامه جام جهاني، از كوچك و بزرگ و كارشناس، مربي و داور و امثالهم انتقادات تندي را مطرح كردند اما اين آقاي مايلي‌كهن بود كه شامل چنين برخوردي شد. يكي از مسائلي كه توسط آقاي مايلي‌كهن مطرح شد، نقل قولي از ضيايي سرمربي وقت صباباتري بود كه مايلي‌كهن گفته بود: “آقاي ضيايي در آن دوره از دست دايي خون گريه مي‌كرد” و همين آقاي ضيايي سه چند پيش مصاحبه كرد و گفت: “علي دايي، زماني كه من سرمربي صبا بودم آنقدر من و تيم را آزار داد كه حد ندارد. همه به خاطر اينكه اسمش علي دايي بود از او مي‌گذشتند. صحنه‌هاي حضور او در صبا از جلوي چشمانم رد مي‌شود. قبل از آنكه به صبا بيايد دوستش داشتم اما وقتي در صبا بازي كرد فهميدم چقدر اشتباه كرده‌ام و اين آدم اصلا شايسته دوست داشته شدن نيست” و بدين طريق با اشاره مستقيم به گفته‌هاي مايلي‌كهن، حرف‌هاي او را تاييد كرد.
 
اين مربي فوتبال كشورمان اذعان داشت: در ساير موارد نيز مصاديقي براي تاييد گفته‌هاي مايلي كهن موجود است كه نشان مي دهد، گفته‌هايش با صداقت همراه بوده است و با توجه به مظلوم واقع شدن مايلي كهن، يك گروه از مربيان قصد داشتند در حمايت از او به عنوان يك پيشكسوت كه جز حق چيزي نگفته، طوماري امضاء كنند كه البته خبر ندارم به كجا رسيد.

فريادشيران در پاسخ به اين پرسش كه چرا با وجود اين همه منتقد در آن مقطع، از مايلي‌كهن توسط دايي شكايت شد، عنوان نمود: بسياري‌ها به خاطر موقعيت شغلي‌شان و يا به خاطر دايي ترجيح مي دادند با احتياط بيشتري صحبت كنند و كمتر به صورت مستقيم نقادي كنند، حال آنكه مايلي‌كهن بدون پرده‌پوشي صحبت مي‌كرد و حتي اگر حرف حق به ضرر ايشان تمام شود كه در اين زمينه نيز همين مسئله واقع شد و به ضررش تمام شد.
 
وي در خصوص نحوه انتشار حكم مايلي‌كهن در رسانه‌ها گفت: تا آنجا كه بنده مي‌دانم روابط عمومي قوه قضاييه، خبر حكم قطعي را منتشر نكرده است و اشخاص ديگري براي جنجال‌آفريني با نقل قول از اشخاص مختلف دست به اين كار زدند، حال آنكه هنوز حكم به مايلي كهن ابلاغ نشده است و اين يعني برخي اشخاص درصدد آن هستند تا به اين اختلافات باز هم دامن بزنند. ضمن آنكه تصور مي‌كنم حكم دادگاه با اين مفهوم همراه باشد كه مايلي‌كهن حق مصاحبه عليه دايي را ندارد و احتمال مي‌دهيم اين حكم در ساير زمينه‌ها همچون تيم ملي صدق نكند.
 
مربي سابق تيم نفت تهران پيرامون اين مسئله كه گفته مي شود، مايلي كهن به واسطه حضور در مديريت‌هاي سازمان ورزش و سرمربيگري تيم ملي فوتبال در دوره هاشمي‌طبا، همواره تنها از او به عنوان رئيس سازمان حمايت مي‌كند، تاكيد كرد: مايلي‌كهن از ابتداي انقلاب همواره در عرصه هاي مديريتي و فني ورزشي بوده و تنها در دوره هاشمي‌طبا صاحب مسئوليت نشده كه بخواهد صرفاً به اين خاطر از او به عنوان مديري توانمند ياد كند. او پيش از دوره هاشمي‌طبا و همچنين پس از اين دوره عناويني همچون مديركلي دفتر امور مشترك نهادها و فدراسيون‌هاي ورزشي، مديريت مجموعه ورزشي شيرودي، معاونت فني اداره كل تربيت بدني استان تهران و عضويت در هيات مديره باشگاه‌ پرسپوليس را در اختيار داشته است كه با اين تفاسير مي‌بايست راجع به ساير روئساي سازمان ورزش نيز اينچنين اظهار نظر مي‌كرد.
وي ادامه داد: علاوه بر اين مگر مايلي‌كهن از سوابق و كارنامه غيرقابل دفاعي برخوردار بوده و بيش از توانمندي‌هايش مسئوليت گرفته است؟ او 13سال در پرسپوليس بازي كرده و پس از علي پروين پرسابقه ترين بازيكن اين تيم است و هم بازوبند كاپيتاني اين تيم را در اختيار داشته و آقاي گل باشگاه‌هاي تهران شده و هم در نيمكت مربيگري سرخپوشان پايتخت خدمت كرد اما هنگامي كه از پرسپوليس بيرون آمد، هيچ منتي از اين باب كه زحمت كشيده، نگذاشت.
فرياد شيران يادآور شد: متاسفانه به دلايل فراواني بيان نمي‌كنند كه تيم ملي فوتسال تنها مرتبه اي كه در جام‌جهاني به جمع چهار تيم راه يافته با هدايت محمد مايلي كهن بوده و او با بازيكناني كه از زمين چمن به سالن آورده بود همچون غلام‌پور، ورمزيار، ابطحي و حتي انصاري‌فرد، در شرايطي كه كمتر كسي با قوانين اين رشته آشنايي داشت، ايران را به جمع چهار تيم بزرگ جهان برد؛ موفقيتي كه در طول سال‌هاي گذشته علي‌رغم رشد فوتسال در ايران، برگزاري ليگ فوتسال و همچنين در نظر گرفتن ديدارهاي تداركاتي با بزرگان جهان، هنوز دست نيافتني است تا سطح توانمندي مايلي كهن مشخص شود.

همان دوره سعيد رجبي آقاي گل شد، سيد مهدي ابطحي فني ترين بازيكن لقب گرفت و عنوان تيم اخلاق نيز از آن ايران شد. با تيم ملي فوتبال نيز به عنوان سرمربي نتايج قابل توجهي بدست آورد و همان دوره 6 گل به كره جنوبي زديم كه شايد تا آخر عمرمان اين نتايج تكرار نشود و يا عربستان را با اختلاف سه گل برديم و يا به چين در بازي رفت و برگشت مجموعاً 8 گل زديم كه اين آمارها را نمي شود كتمان كرد. او تنها به خاطر يك باخت برابر قطر توسط مصطفوي بركنار شد تا تيم ملي كشورمان كه مهيا براي صعود به جام جهاني بود با يك پيروزي راهي جام‌جهاني شود.
 
اين بازيكن سابق فوتبال در خصوص اينكه برخي اشخاص مدعي هستند، “مايلي‌كهن هرگاه بي‌كار مي‌شود صحبت‌هاي تندي را انجام مي دهد”، خاطر نشان نمود: متاسفانه همه ما محافظه كار شده‌ايم و به خاطر اينكه پستي داشته باشيم، لب به سكوت مي‌بنديم كه اين مسئله در بلندمدت به ضرر ورزش تمام مي شود. مايلي‌كهن در اين سال‌ها اگر اراده مي‌كرد، شايد رئيس سازمان ورزش نيز شده بود اما نه در گروه اساتيد است و نه در جمع سياسيون و شايد همين مسئله براي برخي تصميم‌گيران كفايت كند كه مايلي‌كهن كنار گودنشين باقي بماند و از تجارب او استفاده نشود.
 
با اين حال تاكيد دارم كه او محاسن را نيز مي‌گويد و تنها به انتقاد نمي‌پردازد، كما اينكه از عملكرد تيم ملي نوجوانان تجليل كرد و يا چندي پيش كه به زاهدان رفته بود، به نادر (فرياد شيران) و ساير حاضرين گفت، استاديومي به قشنگي استاديوم تازه ساز اين شهر نديده است و يا وقتي احساس كرد موجبات رنجش خاطر قطبي را فراهم كرده، در تمرين حاضر شد و از او عذرخواهي كرد كه اينها همه تنها مواردي است كه در روزهاي اخير به وقوع پيوسته است و همين مسئله ثابت مي‌كند، او از دو رويه پيشنهاد و انتقاد توامان بهره ميگيرد تا شرايط اصلاح شود و مايلي‌كهن تنها در قامت منتقد ظاهر نشده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید