خرید شال حسام براي زنان ایران ابراز نگراني كرد

معاون سازمان تربیت بدنی و رئیس مرکز توسعه ورزش همگانی ضمن “تکذیب تلفیق مرکز توسعه و فدراسیون همگانی” نسبت به در خطر بودن سلامت زنان ایران و فقر حرکتی در بین مردم هشدار داد.

محمد هادی حسام در گفتگو با مهر ضمن اعلام این مطلب افزود: با وجود تمام تلاش هایی که تاکنون از سوی مرکز توسعه ورزش همگانی سازمان تربیت بدنی و فدراسیون ورزشهای همگانی صورت گرفته است اما هنوز راهی طولانی برای قراردادن ورزش در سبد روزانه مردم کشورمان داریم.

وی ادامه داد: طی دو سال گذشته پیرو سیاست های سازمان تربیت بدنی و براساس سند توسعه ورزش تلاش کرده ایم ورزش همگانی را در بین آحاد مردم ایران گسترش دهیم و تعاملی مثبت و تاثیر گذار با اقشار مختلف داشته باشیم تا بتوانیم از این طریق ورزش را در سبد روزانه خانواده ها قرار دهیم.

رئیس مرکز توسعه ورزش همگانی ادامه داد: در این راستا از دو سال گذشته با حمایت سازمان و تلاش های فدراسیون ورزشهای همگانی توانسته ایم همایش های بزرگ پیاده روی را در استانهای کشور به صورت یک عادت مثبت در آوریم که اوج این همایش ها روز 26 مهرماه و به مناسبت روز تربیت بدنی برگزار شد.

محمد هادی حسام ادامه داد: خوشبختانه مردم از برگزاری این همایش ها خارج از تصور ما استقبال کردند و این وظیفه ما را سنگین تر می کند تا با برنامه ریزی بهتر و جامع تر در اندیشه همگانی کردن بیش از پیش ورزش باشیم.

رئیس مرکز توسعه ورزش همگانی سازمان تربیت بدنی با هشدار نسبت به وجود فقر حرکتی در بین قشر عظیمی از جامعه خصوصا بانوان خاطرنشان کرد: متاسفانه ورزش نکردن در بین بانوان ما معضل بزرگی در جامعه است که سلامت نسل آینده را به خطر می اندازد.

وی افزود: باید جامعه را وادار به ورزش کنیم تا بتوانیم طی سالهای آینده از بسیاری بیماریهای خطرناک و مشکل ساز برای بانوان و آقایان جلوگیری کنیم. ما می دانیم که این خطر سلامت جامعه را تهدید می کند در تلاش هستیم تا هر چه سریعتر زمینه ریشه کنی فقر حرکتی را فراهم کنیم.

حسام با بیان اینکه رسانه ها باید در توسعه ورزش همگانی ما را یاری دهند خاطرنشان کرد: واقعیت این است که بدون کمک رسانه ها نمی توانیم مردم را از خطر بزرگی که در کمین شان است آگاه کنیم و آنها را به انجام ورزش روزانه دعوت کنیم. به همین دلیل از همه رسانه های گروهی درخواست می کنیم که به یاری ما و فدراسیون ورزشهای همگانی بشتابند تا بتوانیم وظیفه اصلی مان را انجام دهیم.

رئیس مرکز توسعه ورزش همگانی سازمان تربیت بدنی در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است این مرکز با فدراسیون ورزشهای همگانی تلفیق شود؟ گفت: این خبر ساخته و پرداخته ذهن برخی افراد است که شیطنت می کنند و به فکر حاشیه سازی برای فدراسیون ورزشهای همگانی هستند. من چنین اتفاقی را به شدت تکذیب می کنم و آنرا شیطنتی مخرب برای ورزش همگانی می دانم.

محمد هادی حسام افزود: سازمان تربیت بدنی با قدرت برنامه هایش را پیش خواهد برد و با تمام توان از فدراسیون ورزشهای همگانی و آقای عزالدین حیدری حمایت خواهد کرد. هدف همه یکی است و تلاش می کنیم ورزش همگانی را در بین خانواده ها نهادینه و به یک عادت مثبت و تاثیر گذار تبدیل کنیم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید