خرید شال موج‌سازي رسانه‌هاي غربي درباره مصاحبه يك مقام نظامي ايران

در ادامه جوسازي رسانه‌هاي غربي عليه جمهوري اسلامي ايران، «آسوشيتدپرس» گزارش داد كه يك فرمانده ارشد سپاه پاسداران ايران اعلام كرده كه ايران تسليحات مورد نياز جنبش‌هاي آزاديخواه خاورميانه را تأمين مي‌كند و اين كار را نخستين اقدام مورد تأييد رسمي تأمين تسليحات گروه‌هاي نظامي منطقه توسط ايران دانسته است.
به گزارش سرويس بين‌الملل «» به نقل از «آسوشيتدپرس»، سردار حسين همداني، جانشين فرمانده نيروي مقاومت بسيج كه شاخه‌‌اي از سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران است، جزييات خاصي را در اين زمينه افشا نكرد. پيش از اين نيز اتهاماتي درباره اينكه ايران تسليحات گروه شيعي حزب‌الله را تأمين مي‌كرده، گفته شده است. ارتش آمريكا همچنين ايران را به تأمين تسليحات نظاميان شيعه عراق متهم كرده است.
 
به گزارش آسوشيتدپرس، سردار همداني به برنانيوز گفته است: نيروهاي مسلح ما، نه تنها به خودكفايي رسيده‌اند، بلكه ارتش‌هاي آزاديخواه منطقه هم بخشي از تسليحات خود را به وسيله ما تأمين مي‌كنند.
 
اين خبرگزاري ادامه داد: ايران در گذشته نيز حمايت تسليحاتي از حزب‌الله را تكذيب كرده و بر اين باور بود كه تنها از نظر سياسي و مالي از آنها حمايت مي‌كند. دولت ايران همچنين تأمين تسليحات يا حمايت مالي از نظاميان شيعه عراق را كه عليه نيروهاي آمريكايي مبارزه مي‌كنند، تكذيب كرد.
ارتش آمريكا اعلام كرده است كه شواهدي مبني بر تأمين تسليحات سپاه المهدي عراق توسط ايران را در دست دارد. همداني همچنين اعلام كرده كه ايران با كمبود سيستم‌هاي پيشرفته موشكي روبه‌رو نيست.
مقامات ايراني نيز پيش از اين، از موفقيت در آزمايش سوخت جامد براي موشك‌هاي دوربرد شهاب 3 خبر داده بودند كه باعث افزايش دقت موشك‌ها در رسيدن به اهداف مي‌شود.
ايران كه از زمان جنگ با عراق، تصميم به گسترش صنعت تسليحات خود گرفته بود، از سال 1992 تاكنون، موفق به ساخت تانك، ‌نفربر، موشك و هواپيماهاي جنگنده شده است. هفته گذشته، علي لاريجاني، رئيس مجلس ايران نيز اعلام كرد كه ايران به حمايت از حماس و حزب‌الله افتخار مي‌كند و نسبت دادن حمايت از تروريسم به اين اقدام را حركتي نامناسب خوانده و با آن مخالفت كرد.اين در حالي است كه نحوه بازتاب اين خبر در رسانه‌هاي بيگانه كه به معني خودكفايي ايران بوده، به گونه‌اي صورت گرفته كه نتيجه دلخواه غربي‌ها در كمك تسليحاتي ايران به برخي گروه‌ها را موجب شود، در حالي كه اين موضوع بارها مورد تكذيب مقامات مربوطه و حتي سران كشورهاي همسايه ايران قرار گرفته است.
بايد خاطرنشان كرد كه به نظر مي‌رسد متن مورد نظر از اين مصاحبه مورد استناد غربي‌ها، از خبرگزاري برنا حذف شده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید